אחרי שמוקדם יותר השבוע רשתות המסחר והקניונים הכריזו על מרד בהנחיות הממשלה – נראה שהאיום לא צפוי להתממש במלואו. בשלב הראשון, רק 3 מרכזי קניות - ביג כרמיאל, קניון בת ים והקניון הגדול בפ"ת, צפויים להיפתח מחר (חמישי) לקהל הרחב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגרנד קניון בחיפה, למשל, נראה היום ריק ושומם, ללא כל הכנות לפתיחה אפשרית של החנויות והרשתות השונות. בקניונים נוספים ברחבי הארץ גם כן לא נרשמה היערכות כלשהי לפתיחה מחר, ברקע הקריאות להפר את מדיניות הממשלה.

ביום שני הודיע פורום ראשי המסחר בישראל על הפעלה מחודשת של כלל העסקים, המסעדות, השווקים והקניונים – החל מיום חמישי הקרוב. המטרה המוצהרת של המהלך מטעם הפורום הוא עידוד הציבור לגשת ולהתחסן.

קניון פתח תקווה (צילום: החדשות 12)
רק שלושה מרכזי קניות צפויים לפתוח את שעריהם | צילום: החדשות 12

לפי הודעת פורום ראשי המסחר, הפתיחה של החנויות והעסקים תהיה לפי כללי התו הסגול, וכניסת העובדים והלקוחות תתאפשר רק במקרים מוגדרים: אנשים מתחת לגיל 60 שקיבלו את מנת החיסון הראשונה, אנשים מעל גיל 60 אחרי מנת החיסון השנייה, מחלימים מקורונה, בעלי תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 72 שעות וכן ילדים מתחת לגיל 16.

בין העסקים שנערכים לפתיחה מחר בשלושת הקניונים: סטיב מאדן, ריפליי, קסטרו, פפאיה, חברת בריל פותחת את חנויות גלי, ניין ווסט, לי קופר, טימברלנד, נאוטיקה, ומגנוליה, טויס אר אס, קרייזי ליין, מנגו, שילב, ללין, פוקס אופנה, פוקס הום, עוד ברשימה המשביר לצרכן, H&M , דייסו יפן, רנואר, צומת ספרים, aldo ,BOGART, תמנון, מנגו, אמריקן איגל, נייקי, בילבונג, children סאקס, ביירן מרקט, רנואר, מגנוליה, בון ספורט, iBags, rebar, עד העצם אקפסרס, מאניה ג'ינס, נויז, הפנינג, מגה ספורט, פמינה, עונות, ג'אמפ, קפה קפה, רונן חן, נעלי נמרוד, טופ טן, קרולינה למקה, הודיס, Select ועוד.