אקט מחאה חריג: קבוצת מפגינים הגיעה הערב (שני) אל מחוץ לבניין ארכיון המדינה בירושלים כשהם נושאים כלי עבודה אמיתיים כמו אתי חפירה ומקדחה, כל זאת במטרה "לחשוף את פרוטוקולי הקורונה" שגנוזים בארכיון לתקופה של 30 שנה עד שיחשפו לציבור. כחצי שעה לאחר שהגיעו למקום, עובדי הבניין הזמינו למפגינים משטרה שביקשה מהם לפנות את השטח אולם אלו סרבו והמשיכו במעשיהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתקופה האחרונה הוגשו בקשות על ידי מספר כלי תקשורת לחשוף את תוכן ישיבות הממשלה והדיונים החסויים שבהם מתקבלות ההחלטות בזמן משבר הקורונה המתמשך. הממשלה מסרבת לחשוף את התמלילים וחומרי הרקע בנימוק שפרוטוקולים מישיבות ממשלה מסווגים כחומרים סודיים ביותר.

בהמשך לסירוב המדינה, כאמור החליטו מספר פעילים מ"המפלגה הדמוקרטית", שמתמודדת בבחירות הקרובות, להגיע אל מחוץ לבניין ו"לקדוח" באדמה עד שיגיעו לארכיון בו נמצאים אותם פרוטוקולים.  המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב "זהירות כאן חופרים את תעלת השקיפות, שתוביל עד גנזכי המדינה לחילוץ פרוטוקולי הקורונה שנגנזו ל-30 שנה".

עכשיו בארכיון המדינה בירושלים: מפגינים קודחים באדמ (צילום: N12)
עכשיו בארכיון המדינה בירושלים: מפגינים קודחים באדמה | צילום: N12

ישי הדס מארגון "קריים מיניסטר" אמר: "נתניהו - מה יש לך להסתיר מהציבור? כמעט חמשת אלפים נפטרים מהמגיפה ואנחנו כאן כדי לשחרר לציבור את המידע לגבי השיקולים שהובילו לטיפול השערורייתי במשבר הזה. האם היו כאן שיקולים פוליטיים? מה מסתירים מאיתנו, את סודות האטום?". פרופסור אודי שפירא, המייסד של "המפלגה הדמוקרטית" אמר: "יש לנו מחויבות לשקיפות ובאנו לממש אותה באופן סימבולי. בגנזך המדינה קבורים הפרוטוקולים של דיוני הקורונה לשלושים שנה. אנחנו כאן כדי לדרוש לחשוף אותם בפני הציבור".