בתיעוד שהגיע ל-N12 נראים מספר פלסטינים מדליקים מנגל וצולים בשר על אחד מקירות מזבח יהושע בן נון בהר עיבל שבשומרון, סמוך לעיר שכם. על אף שהוסבר להם שמדובר במקום קדוש ליהדות, הם סירבו לכבות את האש. מדובר באתר עתיק הקיים יותר מ-3,000 שנה ובעל משמעות היסטורית בעיני רבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד מוצג אחד הפלסטינים אומר: "אנחנו רוצים לאכול, לא יודעים כלום על זה שזה מקום קדוש. נאכל וננקה בסוף". כאשר אחת הנשים ניסתה להסביר להם כי אסור להדליק אש במתחם בגלל חשיבותו, ענה לה הפלסטיני: "ננקה כשנסיים".

תנועת רגבים, הייתה באותה שעה בסיור במקום וצפתה במתרחש. "זה אחד המזבחות החשובים ביותר לעם היהודי, וחוגגים לנו עליו", נמסר מטעם חברים בתנועה. "ביקשנו מהם לפנות את הפיקניק מהמקום הקדום והחשוב הזה, אבל לא אכפת להם. מעבר לפגיעה קשה באתר ארכאולוגי כה משמעותי, יש פה מהלך מתמשך של ביזיון וזלזול לאתר שמסמל את הקשר של עם ישראל ומדינת ישראל להיסטוריה ולמורשת, עם אפס תגובה מצד מדינת ישראל".

בחודש שעבר פורסם ב-N12 כי הרשות הפלסטינית פגעה באותו האתר, הרסה כ-40 מטר מהגדר ההיקפית וגרסה אותם לחצץ, על מנת להשתמש בהם לסלילת כביש. במקרה זה לא נפגע המזבח בעבודות התשתית, אלא חומתו ההיקפית בלבד. במנהל האזרחי התייחסו לאירוע והבהירו שאין להם יכולת אכיפה במקום, בגלל הימצאותו בשטח B.