אחרי שיו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר (ש"ס) החליט לבטל את חובת הבידוד במלוניות לישראלים שחוזרים מחו"ל, הוחלט בממשלה שכניסת ישראלים לארץ תצומצם משמעותית – עד 200 ביום בלבד. לפי ההחלטה, יאושרו רק "מקרים הומניטריים דחופים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה התקבלה בתום התייעצות שקיימו היום (שני) ראש הממשלה, שרת התחבורה ושר הבריאות בצל החשש של גורמי הבריאות מפני חדירת מוטציות קורונה לישראל.
 
השלושה סיכמו כי החל משבוע הבא יורשו להיכנס לישראל לא יותר מ-200 ישראלים ליום בלבד, עד למציאת פתרון טכנולוגי ו/או השבת הבידוד במלוניות. זה כולל גם טיסות של עולים שחלקם ייאלצו להידחות.
 
לאור הסיכום, נקראים ישראלים שבדעתם לצאת מהארץ בימים הקרובים "לשקול את נחיצות היציאה לנוכח ההגבלות הצפויות על חזרתם".

נזכיר כי לפי חוק הקורונה, החלטות הממשלה בנוגע להגבלות בגלל הנגיף מתקבלות ונכנסות לתוקפן מיד, ולוועדת החוקה של הכנסת יש שבוע לדון בהחלטה ולהביא לשינויים בה. ח"כ אשר הוא יו"ר ועדת החוקה ואתמול התקיים דיון בנוגע לחובת הבידוד במלוניות. 

הדיון היה לעומתי להחלטת הממשלה, וח"כ אשר החליט להעניק 24 שעות נוספות בלבד להארכת חובת הבידוד, שבמהלכן יגבש משרד הבריאות פתרונות חלופיים לפיקוח על החייבים בבידוד. ההצעה שהתגבשה לצמצם את מספר הנכנסים לארץ היא בתגובה להחלטת ועדת החוקה, שהתקבלה ללא מתנגדים.