מתחילים לחסן את המורים: משרד החינוך הודיע היום (ראשון) על תחילת מבצע החיסונים לצוותי החינוך וההוראה שייצא השבוע לדרכו. בשלב הראשון, חיסונים יינתנו לעובדי ההוראה ולצוותי החינוך שמלמדים גם בתקופת הסגר - חינוך מיוחד, נוער בסיכון ופנימיות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי המתווה עליו סוכם בין משרד החינוך למשרד הבריאות, החל מהשבוע יוכלו המורים להגיע אל קופות החולים ולהתחסן. במקביל, נערך המשרד לחסן את יתר עובדי ההוראה וצוותי החינוך המלמדים במערכת. החיסונים יבוצעו בהתאם לתהליך מסודר שנקבע במיוחד לשם מבצע זה. 

וכך יעבוד מבצע החיסונים של עובדי ההוראה: החל מהיום, משרד החינוך ישלח לכל עובדי ההוראה הודעה באמצעות הדואר האלקטרוני ומסרונים אודות האפשרות להתחסן. ההודעה תכלול קישור מקוון לשם מילוי טופס רישום לחיסון. הטופס יימצא בפורטל עובדי הוראה. עובד הוראה שיביע את הסכמתו להתחסן, פרטיו יועברו למשרד הבריאות ולקופות החולים.

בית ספר, קורונה, תלמידים, מורה, כיתה (צילום: פלאש 90)
החיסון הוא בשבילם. מבצע החיסונים למורים מתחיל | צילום: פלאש 90

בנוסף למורים, יחוסנו גם צוותי החינוך ובהם סייעות, מזכירות, אבות הבית ועוד. מנהלי מוסדות החינוך יעדכנו את אנשי הצוותים אודות האפשרות לקבל זימון לחיסון, כאשר מנהלי המחוזות ילוו תהליך זה. הרישום ייעשה על ידי מנהלי מוסדות החינוך באמצעות פורטל מוסדות חינוך. 

איש צוות החינוך שיביע הסכמתו להתחסן, פרטיו יועברו למשרד הבריאות ולקופות החולים. קופות החולים ייצרו עמו קשר באופן יזום לשם קביעת תור. גם במקרה זה - צוותי החינוך במוסדות החינוך של החינוך המיוחד, נוער בסיכון ופנימיות יחוסנו ראשונים.