נתוני אכיפת מגבלות הקורונה של משטרת ישראל מגלים כי המגזר החרדי מקבל הנחה משמעותית – הנחה שלבסוף הציבור עצמו משלם עם אחוזי הדבקה ותחלואה גבוהים במיוחד. רבים מהציבור החרדי מתחננים לאכיפה וזועמים על המשטרה שלא מבצעת את עבודתה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לידי N12 הגיעה הקלטה של שיחת תלונה של חרדי תושב ירושלים במוקד המשטרה, שבה הוא מתלונן על תלמוד תורה שנפתח מתחת לביתו בניגוד להנחיות הקורונה. במקום להודות לו על העירנות ולשלוח למקום שוטרים, המוקדן המשטרתי משיב לו בתשובה מקוממת שמסבירה את אוזלת ידה של המשטרה: "קח תסריט של המוני דתיים ברחובות, נכנסים שוטרים, פועלים בכוח, שוברים ידיים ורגליים, זה מה שאתה רוצה שנעשה? ככה אנחנו ניראה?". האזינו לשיחה המלאה

תמליל השיחה בין האזרח למוקד המשטרה:

אזרח: "אני פונה אליכם במשך שבוע ויותר, בוא נאמר מתחילת הסגר, בהתרעה על תלמוד תורה שפעיל בשכונת גבעת שאול בירושלים... אתם אומרים שהייתה פה משטרה, ראתה שאין עברה ולא טרחו להתקשר אליי. אני לא ראיתי שום משטרה שהגיעה. זה עניין של פיקוח נפש. מבחינתי זה חיי אדם. השכנה שלי פה מתה, לא יודע למה היא מתה אבל היא מתה מקורונה. אני פונה אליכם כבר כל כך הרבה פעמים, ואתם פשוט מזלזלים בי, מזלזלים בחיי אדם. ואני אומר לך...

מוקדן: "אתה מדבר איתי כאילו אני מנהל את המשטרה. אני לא מנהל את המשטרה".

אזרח: "המקום הזה פעיל ולא יודע מה הוא עוד עושה, מדבק אנשים פה, לא יודע מה. אתם צריכים לעשות את התפקיד שלכם. זה קטסטרופה".

מוקדן: "יש מדיניות. בכל דבר יש מדיניות".

אזרח: "מדיניות הבלגה, כן".

מוקדן: "גם בעניין הזה של הדתיים שחלק נשמעים וחלק לא נשמעים...".

אזרח: "אני אדם דתי, אני אדם חרדי".

מוקדן: "בוא, בוא, בוא קח תסריט של המוני דתיים ברחובות, נכנסים שוטרים, פועלים בכוח, שוברים ידיים ורגליים, זה מה שאתה רוצה שנעשה? ככה אנחנו ניראה?".

אזרח: "תשמע, לדעתי כן, בהחלט. אם אנשים עוברים על החוק, כן. כן".

מוקדן: "אני רוצה לראות אותך בתור שוטר שובר ידיים ורגליים לאנשים".

אזרח: אז רגע, אפשר לבוא, יש צווים מנהליים, לסגור את המקום, לאטום את המקום, לא יודע, אני לא המצאתי את החוק".

מוקדן: "יש כל מני שיטות, יש כל מיני שיטות. אבל לא אני ולא אתה, יש כל מני שיטות פוליטיות. אתה לא חייב בכוח לסגור".

אזרח: "יופי. עכשיו אתה אמרת. סוף כל סוף מישהו אומר לי את האמת. יש פה פוליטיקה".

מוקדן: "אבל יש מילה אחת שנקראת פוליטיקה, נכון?".

אזרח: "יופי".

תגובת המשטרה לכתבה: "בעקבות דיווחים שהתקבלו במוקד הוזעקו למקום שוטרים שאיתרו מוסד חינוכי פעיל שלגביו הוצג אישור פעילות ממשרד הבריאות. באשר לשיח עם המוקדן הרי שהנושא ייבדק, וככל שנמסר מטעמו מענה לא ענייני הוא יטופל בהקדם".