עימות – ומעצר: שוטרים הגיעו הבוקר (שישי) לחנות פלאפל בשוהם שנפתחה, לטענת המשטרה בניגוד להנחיות, והתעמתו עם בעל המקום ועם בנו – עד שלבסוף השניים נעצרו. במשטרה טענו כי בעל המקום הוזהר אתמול ואף תקף את השוטרים. בתיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים, נראה בכל המקום תוקף את השוטרים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד מהמקום ניתן לראות את השוטרים בתוך החנות, כשמסיבה לא ברורה הרוחות מתלהטות והם מתעמתים עם בעל המקום ועם בנו. בשלב מסוים הדלת אף נסגרת והשוטרים מזמינים תגבורת. בסופו של דבר נעצרו האב והבן. בניגוד לדבריו של בעל המקום, במצלמת הגוף של השוטרים, נראה כי הוא זה שתוקף ראשון.

עודד בבאי שצילם את הסרטון אמר ל-N12: "שמעתי צעקות מהחלון וירדתי למטה. ראיתי את השוטרים וישר התחלתי להסריט. היה נראה שהם הגיעו בגלל שהוא פתוח בניגוד להנחיות, אבל הבנתי שהוא רצה לעשות משלוחים. אני לא יודע אם הדלת הייתה פתוחה או סגורה אבל ישר התחלתי לתעד"‎.

גורמים במשטרה אמרו ל-N12: "בעלים של עסק שקיבל אתמול אזהרה ושימוע בחר היום להפר את ההנחיות, לא היה מוכן להזדהות והשליך על השוטרים כיסא ושולחן‎", כך נטען. בתיעוד לא ניתן לראות השלכת חפצים על השוטרים.

בעל חנות הפלאפל בשוהם שנפצע מעימות עם שוטרים (צילום: ללא, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים)
בעל חנות הפלאפל בשוהם שנפצע מעימות עם שוטרים | צילום: ללא, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים

בתגובה רשמית של המשטרה נאמר: "ביום חמישי נערך שימוע לבעליו של עסק לממכר מזון באזור התעשייה שוהם בגין הפעלת המקום בניגוד לתקנות מתן שירות במקום. עם סיום השימוע נרשמה לבעל העסק אזהרה. היום התקבלה קריאה במוקד המשטרה ולפיה העסק המדובר מפר את התקנות, מוכר במקום וכי קיימת התקהלות של אנשים".

"שוטרים שהגיעו למקום הותקפו ע"י בעל המקום ובנו, ובכלל זה השלכת שולחן וכיסא לעבר השוטרים.
השניים נעצרו והועברו לתחנת המשטרה". בכוונת המשטרה להאריך את מעצרו של בעל הדוכן.

תומר מור, מנכ"ל מסעדנים חזקים ביחד: "אנו רואים בחומרה רבה ובתדהמה את המעצר של בעל חנות פלאפל שכל רצונו הוא להתפרנס ולהביא אוכל הביתה. זוהי חציית קו אדום בוהק ואנו המסעדנים לא נעבור על כך בשקט. לא יתכן שסקטורים קיצוניים בישראל עושים ככל העולה על רוחם - אבל כאשר זה מגיע לבעל חנות פלאפל מאוד נוח לעצור אותו רק כי ניסה להתפרנס! אנו בקשר ישיר עם בעל הרשת ופועלים לתמוך במסעדן וללוות אותו שכן מעצר על הזכות להתפרנס זה חציית קו אדום".

עורך הדין עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את "פלאפל בריבוע"

ברשת "פלאפל בריבוע" נמסר כי מדובר בזכיין שהפעיל את הסניף שלא במתכונת משלוחים בלבד, "ובניגוד לחוק ולהנחיות הרשת": "הרשת מינתה מטעמה את עו"ד עדי כרמלי, שייצג את הזכיין ובהמשך יתבררו הפרטים המלאים. הרשת מצייתת לחוקים והנחתה את כל זכייניה ועובדיה להתנהל על פי החוק בלבד ולהימנע מכל מצב של עימות כלשהו עם רשויות החוק".