משרד התחבורה הפיץ למפעילות התחבורה הציבורית הנחיות חדשות לאור האלימות החמורה כנגד נהגים, שסוקרה בהרחבה כאן ב-N12. על פי ההנחיות שהופצו במכתב שנשלח לכל המפעילות, לאחר אירוע אלים יש "לעצור או לשנות את מסלול הקו לפי העניין באופן מיידי למשך 12 שעות בתיאום עם הממונה המחוזי". מדובר למעשה באמצעי ענישה ומניעה כנגד אזורים שבהם נהגים חווים אלימות.

לקריאת המכתב שהופץ למפעילות קווי האוטובוסים - לחצו כאן

המכתב הופץ מטעמו של מ"מ מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, רן שדמי והוא מפציר במפעילות לדווח לו ולבכירים במשרד על כל אירוע אלים בזמן אמת. כמו כן לאחר אירוע כזה תתבצע הערכת מצב בכלל לגבי המשך הפעלת הקו ואופן פעילותו ביישוב בו התרחשה האלימות.

המפעילות מתבקשות גם להעביר סיכום כתוב בצירוף תמונות ככל שישנן לכל אירוע כזה. עוד ביקש שדמי מהחברות להגיש תלונה במשטרה במקרי אלימות נגד נהגים. "אלימות זו חוצה ישובים ומגזרים", אמר שדמי. "כמובן שאין לקבלה בהבנה או לגלות כל מידה של סובלנות כלפיה".

צעד זה מתווסף לסדרה של צעדים נגד האלימות באוטובוסים בזמן האחרון. כך למשל פרסמנו לפני כשבועיים על סיכום בין משרד התחבורה ואגד שלפיו הפקחים באוטובוסים יצוידו במצלמות אשר יתעדו את הנוסעים הבעייתיים וכן יופעל מערך פקחים סמויים.‎

ארגון נהגי האוטבוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית בתגובה להחלטת משרד התחבורה: "אנו מברכים את ראשי משרדי התחבורה על רצונם להגן על נהגי האוטובוסים. אנו שמחים כי חשיפות מקרי האלימות כלפי נהגים ע"י ארגון הנהגים מבית הסתדרות הלאומית לא נעלמות מעיני ראשי התחבורה הציבורית. כעת יש לפעול להעניש בחומרה את אותם פורעי חוק. בשלב הבא, על ראשי משרד התחבורה לקדם את מעמד הנהגים כך שיוגדרו כעובדי ציבור".

 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות