חורף משוגע: התמונות יוצאות הדופן של ההצפות בערי המרכז שפתחו לנו חורף פנטסטי מבחינת כמות משקעים, כאילו נעלמו ברגע אחד. בשיא עונת המשקעים מזג האוויר התהפך, ובמשך שלושת השבועות האחרונים לא ירדה טיפה אחת של גשם. ורק כדי לחדד עד כמה המצב נדיר: הפעם האחרונה שקיבלנו בארץ עצירת גשמים מלאה בפרק הזמן הזה הייתה לפני 50 שנה, בשנת 1970.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החקלאים באזור הצפון מספרים שבשנים האחרונות הם הסתמכו על הגשמים, שהשנה פשוט מסרבים לבוא. "אנחנו רואים פה התערבות בהשקייה בעקבות חוסר משקעים", סיפר מותקה דנינו, חקלאי מעמק המעיינות. "בשנים הקודמות היינו ללא השקייה בתקופה הזאת, כך שחקלאי העמק מצפים לגשם, ומקווים שיגיע בהקדם לצמצום הנזקים".

קיץ בינואר (צילום: חדשות 12)
"חקלאי העמק מצפים לגשם שיצמצם את ההפסדים" | צילום: חדשות 12

גם בענף המלונות והתיירות מופתעים ממזג האוויר הקיצי בינואר, ומאוכזבים מהעיתוי. "מזג האוויר השמשי והקיצי היפה הזה, שבא עלינו לטובה בימי הסגר, זה קצת כמו לזרות מלח על הפצעים", אמרה ענת אהרון, מנהלת שיווק ומכירות של רשת מלונות פתאל. "בעבר כשמזג האוויר השתפר פתאום ככה סתם באמצע החורף אז זה לחלוטין השפיע על התפוסות והגענו לתפוסות מלאות".

ועדיין, בזמן שכאן יבש, מזג האוויר פעיל וסוער בספרד, שנמצאת בצד השני של הים התיכון. "אנחנו, תושבי מדריד, התעוררנו כאן לבוקר לבן אחרי שהסופה פילומנה הכתה פה אתמול בעוצמה מאוד גדולה", סיפר מושיק ביבי ממדריד, "הכול כאן מאוד מאוד יפה ולבן, אבל עדיין יש גם הרבה מאוד נזקים בעקבות השלג ומזג האוויר".

לאחר השלג שירד בספרד, אנחנו נצטרך להתעודד ולחכות להמשך השבוע, מכיוון שביום רביעי הגשם צפוי לחזור סוף כל סוף. אומנם לא צפוי לרדת שלג בירושלים שכבר שנים לא נצבעה בלבן, אבל לפחות נוכל ליהנות מכוס של שוקו חם בסגר, מתחת לשמיכה.