שירות לאומי לאזרחים ותיקים: כחלק מהתוכנית שמקודמת לראשונה בישראל, ישולבו עשרות אלפי מבוגרים במסלולי התנדבות שונים ב-120 רשויות ברחבי הארץ - זאת בהובלת המשרד לשוויון חברתי, בשיתוף שר הביטחון בני גנץ והחברה למתנ"סים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת הפרויקט, שואפים כבר בשנת 2021 לשלב כ-15 אלף מתנדבים, ובשנת 2022 לעמוד על 50 אלף. בשנה הקרובה שמו למטרה לגייס את רוב המתנדבים למאבק בנגיף הקורונה - במסלולים במערכות קטיעת שרשרת ההדבקה, בהעברת שיעורים פרטיים לתלמידים ובייעוץ כלכלי לצעירים ועסקים קטנים שנפגעו במשבר. כל אזרח ותיק יתנדב בממוצע במשך חמש שעות בשבוע, ויינתן דגש מיוחד להתנדבות במגזר הערבי.

שר הביטחון ורה״מ החליפי בני גנץ מסר: "המחויבות הגדולה של האזרחים הוותיקים לחברה שבה הם חיים, למדינה שחלקם ממקימיה, מפעימה כל פעם מחדש, ועל כן אנחנו מבקשים לתת להם כלי אמיתי ומוסדר כדי להביא לידי ביטוי את אותה מחויבות לערבות הדדית וסולידריות". עוד הוסיף גנץ כי "משבר הקורונה פגע באופן דרמטי באוכלוסייה הבוגרת, ולכן כל פרויקט שיכול לסייע בחזרה לשגרה יש לקדם".

בני גנץ
גנץ: "מבקשים לתת להם כלי אמיתי ומוסדר"

השר לשוויון חברתי וגימלאים ח״כ איציק שמולי אמר: "המיזם הזה משקף את ההכרה ביכולות ובערך שאצורים בתוך האוכלוסייה המבוגרת, ואת ההבנה שהחברה כולה יכולה לזכות בכך. דווקא לאחר תקופה ומאתגרת, שכללה גם בדידות וסגר קשים, חשוב לנו להגביר את הפעילות והמעורבות של האוכלוסייה המבוגרת בחברה".

איציק שמולי (צילום: החדשות12)
שמולי: "חשוב לנו להגביר את המעורבות של האוכלוסייה המבוגרת" | צילום: החדשות12