החורף כאן:  בשעה זו נמשכים גשמים לפרקים, רעמים וברקים באזור צפון הארץ. בעקבות הגשם הכבד, המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי כלל הכניסות לעיר נהריה נסגרו בשל הצפות. בשעות האחרונות נחל הגעתון בעיר שוב עלה על גדותיו, וגם כביש 4 נסגר לתנועה מצומת שומרת לכיוון צפון. משעות הבוקר יורד שלג בחרמון ובמפלס התחתון, והוא יימשך שם בהפוגות גם בהמשך השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדרום הארץ יש רוחות חזקות שעלולות להרים אובך בשעות הקרובות. בשעות הערב הגשמים צפויים להגיע לאזור מרכז הארץ עם חשש להצפות מקומיות בערי החוף ושיטפונות בנחלי מדבר יהודה וים המלח.

גשם בנהריה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
הצפות בנהריה | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף

במהלך הלילה עוצמת הגשם תלך ותגבר, זאת, לקראת יום חורפי שצפוי מחר מהצפון ועד לצפון הנגב, עם אזהרת השיטפונות שעדיין בתוקף. נוסף על כך, תחול התקררות בכל חלקי הארץ. מחר בערב הגשם ייחלש בהדרגה וביום שלישי עד לשעות הערב ייתכן גשם בצפון הארץ בלבד. עם זאת, לאחר מכן שוב יהיה תרחיש דומה של הדרמת הגשמים גם לאזור המרכז וצפון הנגב.

ברביעי יש צפי לאווירה סגרירית חורפית לאורך רוב שעות היום ברוב אזורי הארץ. תחול התקררות ניכרת, ומלבד גשמים בהפוגות ברחבי הארץ וחשש לשיטפונות - ייתכן לראשונה העונה שלג בפסגות נוספות מעבר לחרמון. צפוי לרדת שלג בצפון רמת הגולן ואולי גם בפסגות הגבוהות של הרי הצפון, ואף הרי המרכז הגבוהים מ-1000 מטרים.

השירות המטאורולוגי הזהיר מהצפות במישור החוף הצפוני לאורך היום. משעות אחר הצוהריים, יש אזהרה על שיטפונות בנחלי מדבר יהודה וים המלח, ומשעות הערב – חשש מהצפות מקומיות בערי כל אזור מישור החוף.