היום הבהיר הביא היום (שבת) אלפי מטיילים לאזור צפון רמת הגולן כדי ליהנות מהשלג וממזג האוויר הנעים יחסית. פקקים כבדים נרשמו בכבישים שבאזורים המושלגים ברמת הגולן. בתוך כך, תיעוד נדיר מרחפן שצילם את הירדן באזור סכר נהריים מראה את הזרימה החזקה שבסכר בעקבות הגשמים הרבים שירדו בימים האחרונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כמויות הגשם האדירות באו לידי ביטוי גם במפלס הכנרת שזינק בשבוע האחרון, משבת עד שבת, ב-21 ס"מ. הבוקר, המפלס נמצא 58 ס"מ מהקו האדום העליון. 

שלג באיזור רמת הגולן (צילום: ללא)
השלג שעוד נותר בשבת הזו בקיבוץ מרום גולן | צילום: ללא

אלה הכבישים שבהם נרשמו עומסי תנועה חריגים בעקבות הגעת המטיילים לצפון: כביש 978 אודם-מסעדה, כביש 989 עין קניה-שניר, כביש 918 דפנה-שניר, כביש 98 בוקעתא-מסעדה, כביש 98 אלוני הבשן-עין זיוון, כביש 959 גונן-שעל, כביש 918 שמיר-גונן, כביש 87 חד נס-אניעם, כביש 90 כורזים-ראש פינה, כביש 99 דפנה -שניר, כביש 977 נאות מרדכי - להבות הבשן, כביש 9778 כפר בלום-עמיר, כביש 9779 קרית שמונה-בית הלל וכביש 91 עין זיוון-קדמת צבי. 

שלג באיזור רמת הגולן (צילום: ללא)
משחקים בשלג במרום גולן | צילום: ללא
מטיילים גולשים בהר בראון (צילום: טלי נחמני)
מטיילים גולשים במורדות הר בראון בצפון רמת הגולן | צילום: טלי נחמני

במקביל, בזמן שאלפי מטיילים הגיעו לרמת הגולן כדי לראות את כמויות השלג האדירות וגרמו לעומסי תנועה כבדים באזור, צלם חרוץ יצא הבוקר אל אתר נהריים שבעמק הירדן לצלם את גלישת הירמוך בעקבות גשמי הימים האחרונים.

שלג בחרמון (צילום: עמרי סילבר ורונן אטדגי)
רמת הגולן ברקע החרמון | צילום: עמרי סילבר ורונן אטדגי

הצילום, מזווית לא שגרתית באזור הזה הסמוך לגבול ירדן, ממחיש את עוצמת המים ומזכיר את מפעל החשמל ההיסטורי של רוטנברג. ההגעה למקום אפשרית עם מכוניות ופחות עמוסה כרגע מאתרי השלג השונים בארץ.

הזיהום בחופי הים: מתנדבים ניקו הבוקר את החופים

בעקבות הזיהום החמור בחופי הים של הרצליה, צוותים של עובדי העירייה ומתנדבים רבים הגיעו הבוקר אל החופים והחלו באיסוף הזפת והפרדתה מהחול. המטרה היא לאסוף כמה שיותר מהר את החומרים המזהמים ולמנוע את חלחולם אל מי התהום. 

גם בחוף הגולשים של בת גלים הגיעו מתנדבים רבים לנקות את הזפת. עיריית חיפה סיפקה להם שקיות איסוף ותדאג לפנות את הפסולת. ראש מועצה אזורית חוף הכרמל, אסיף איזק: "אני קורא לפוליטיקאים להפסיק לברבר את עצמם לדעת ולהגיע לפה לעזור לנו.יש פה אירוע סביבתי חמור בסדר גודל שלא הכרנו כמותו בעבר".