בעוד ששר הביטחון בני גנץ ניסה בימים האחרונים לקדם בנייה פלסטינית בשטחי C, הבוקר (ראשון) נתניהו הוציא מכתב בו הוא דרש להשהות את ההליך מאחר ולטענתו הדבר לא תואם עם נציגי משרד ראש הממשלה. גנץ סרב להיענות לבקשתו של נתניהו לדחות את ההחלטה ובתגובה הנחה את כלל הגורמים המעורבים להמשיך כרגיל: "אם ראש הממשלה רוצה להעלות השגות - הוא יודע את המספר שלי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיפור סובב סביב ישיבת המנהל האזרחי שנערכה הבוקר במסגרתה גנץ ניסה לקדם בנייה פלסטינית בשטחי יהודה ושומרון בשל תנאי מחייה ירודים מאוד. במהלך אותה ישיבה, שסדר היום שלה פורסם לפני מספר ימים, הגיעה הודעה מלשכתו של ראש הממשלה בה נאמר כי בשל העובדה שהדבר "לא תואם עם נציגי משרד ראש הממשלה או נציגי המועצה לביטחון לאומי" יש בקשה "להשהות את כינוס מועצת התכנון עד לאחר דיון דחוף שיתקיים בנושא עם כלל הגורמים".

למרות הניסיון להשהות את הישיבה, גנץ בלם את נתניהו מהתערבות ישירה מול צה"ל בכך שהנחה את כלל הגורמים להמשיך לעבוד "בצינורות המקובלים", לשון הודעת משרד הביטחון. גנץ הראה מדיניות תקיפה יותר ומסר כי לא יאפשר "עקיפת סמכויות על ידי לשכת ראש הממשלה. פעילות הוועדה היא בסמכות שר הביטחון, יש נהלי עבודה, כינוס הישיבה הוחלט כבר בשבוע שעבר ואין כל צורך לפגוע בתהליך התקין במהלך מימושו. אם ראש הממשלה רוצה להעלות השגות - הוא יודע את המספר שלי".

זמן קצר לאחר מכן, במהלך ישיבת הממשלה בה נכח נתניהו, אמר ראש הממשלה: "אנחנו מנהלים כרגע דיון עם משרד הביטחון על ההתיישבות הצעירה, מדובר בעניין הומניטרי, אנשים שאין להם חשמל ומים. אני מאוד מקווה שנוכל להגיע להסכמה ביממה או שתיים הקרובות, כי צריך לפתור את זה, אין לזה הצדקה וזה גורם לסבל מיותר".