נציב הכבאות וההצלה, רב-טפסר דדי שמחי, הגיע היום (חמישי) לבקר את משפחת אבו סבית ביישוב חורה, שם נהרגו הבוקר שלושה ילדים כתוצאה משאיפת עשן. "מדובר באירוע קשה וטרגי שהסתיים במותם של שלושה פעוטות כתוצאה משאיפת עשן", אמר רב-טפסר דדי שמחי. "ממצאי החקירה שוללים כי כשל חשמלי או שימוש לא בטיחותי בתנור חימום האם אלה שגרמו לשרפה שפרצה בדירה", הדגיש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נציב הכבאות הגיע הבוקר לזירת האירוע כשהוא מלווה במפקד מחוז דרום, טפסר שמוליק פרידמן ובמפקד תחנת באר שבע, טפסר משנה משה עמר. השניים עדכנו אותו בפרטי אירוע, שללו אפשרות לכשל חשמלי וציינו כי הם ממתינים לתוצאות המעבדה. מהחקירה עולה השארה כי הילדים שיחקו באש בזמן שאימם לא הייתה בבית.

בעקבות השרפה שפרצה בסלון בית משפחת אבו סבית, פונו שלושת הילדים, שני פעוטות בני שלוש וארבע ותינוק בן שנה, לקבלת רפואי במרפאה מקומית. צוות מד"א שהגיע למקום פינה אותם תוך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים סורוקה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותם. האם סיפרה: "הם היו כלואים – לקח 10 דקות לחלץ אותם".

"התקנת גלאי עשן מציל חיים היכול להתריע בזמן אמת מפני שריפה הייתה יכולה לשנות את התוצאה הטרגית של האירוע", הדגיש רב-טפסר שמחי בשיחה שקיים עם ראש מועצת חורה, מר חאבס אלעטאונה, בטרם הגעתו לזירה. עוד ציין נציב הכבאות את חשיבות מאמצי ההסברה לבטיחות באש בכלל ובחברה הבדואית בפרט.