ארבעה רופאים שהתראיינו בסרט של אורלי וגיא הגישו היום (חמישי) תביעת דיבה נגד ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס. הם טוענים שאלרעי פרייס הכפישה את שמם בהודעת וואטסאפ אחת שפורסמה בתקשורת וטוענים שכינתה אותם "מכחישי קורונה" ו"מתנגדי חיסונים". הרופאים הגישו לפני כשבוע וחצי מכתב התרעה לאלרעי פרייס, ולטענתם היא לא השיבה. 

לקריאת כתב התביעה המלא של הרופאים - לחצו כאן

הרופאים, פרופסור אהוד יצחק קימרון, פרופסור אייל שחר, פרופסור איתן פרידמן וד"ר אמיר שחר, דורשים מראש שירותי בריאות הציבור תיקון והכחשה לדבריה באותו הפורום שבו כתבה את ההודעה, וכן לפרסם את פסק הדין שיינתן בהליך זה על חשבונה. עוד דורשים הרופאים פיצוי של כ-150,000 שקלים, זאת לפי חוק איסור לשון הרע. בשבוע שעבר הגישו לה מכתב התרעה שנחשף ב-N12 וכעת הם תובעים אותה באופן רשמי.

ההודעה ששלחה אלרעי פרייס ובגינה נתבעה:

"ההודעה, מתחילתה ועד סופה, רוויה בהשמצות שקריות על התובעים", כתבו הרופאים במכתב התביעה בהתייחס להודעת הוואטסאפ של אלרעי פרייס. "החמורות שבהן הן האמירות שהתובעים הם "מכחישי קורונה" ו"מתנגדי חיסונים". אלה אמירות מבזות, משפילות וכאלה ששמות ללעג את תפקידם, את השכלתם האקדמית, את נסיונם ואת מקצועיותם של התובעים. ההודעה מהווה לשון הרע".

פרופסור איתן פרידמן
פרופסור איתן פרידמן

עוד נכתב בכתב התביעה כי בסרט של אורלי וגיא הובהר שהתובעים אינם מכחישי קורונה וכי "אינם מתעלמים מקיומה". הם הודו כי אלרעי פרייס לא ציינה את שמותיהם במפורש כשהשתמשה בכינויים האמורים, אבל טענו שלמרות זאת, "מתוכן הדברים ברור לחלוטין כי דבריה מכוונים אל משתתפי הסרט". הם הוסיפו: "דבריה הם השמצות חסרות שחר אשר מטילות דופי בתובעים ובשמם הטוב, גורמת להם נזק רב ומלבינה את פניהם בפני מכריהם".

הרופאים טוענים עוד שאלרעי פרייס הציגה אותם כרודפי פרסום שכביכול מנסים להתנגח. "לא רק שדבריה של הנתבעת הם בבחינת לשון הרע, אלא שיש בהם ניסיון להשתיק את התובעים", כתבו. "אין לנתבעת זכות להלעיז על התובעים כאילו עמדתם המקצועית אינה מבוססת על נתוני אמת".

ד"ר אמיר שחר, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו‎ (צילום: N12)
ד"ר אמיר שחר, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בלניאדו‎ | צילום: N12

התובעים התייחסו גם לפנייתם לאלרעי פרייס לפני כשבוע וחצי שבה ביקשו ממנה לחזור בה מדבריה: "ארבעה מן התובעים פנו באמצעות עורכי דינם אל הנתבעת בדרישה לחזור מן הדברים אשר ייחסה לתובעים, אולם לא התקבל מענה מן הנתבעת". התובעים הצהירו כי כל סכום אשר יתקבל מהנתבעת ישמש לכיסוי הוצאות המשפט ולתרומה לחיזוק מחלקות טיפול הנמרץ בבתי החולים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות