התפשטות נגיף הקורונה הובילה שוב לסגירת בתי הספר ואילצה את הילדים ללמוד מהבתים - ולהתיישב מול המסכים. אלא שמשפחות מרובות ילדים או ילדים ממשפחות מעוטות יכולת שלא יכולים להרשות לעצמם אמצעים כמו מחשב, אייפד או סמארטפון נתקלו בקשיים להמשיך וללמוד מהבתים. כעת, נמצא לכך פתרון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פלטפורמת "classi", מבית קבוצת דראקו (draco) מציעה פתרון לבעיה זו - בהתבסס על כך שבכל בית בישראל יש כשלושה ממירים בממוצע, ניתן להפוך כל טלוויזיה למערכת למידה מרחוק עם אפליקציה שניתן להתקין על גבי הטלוויזיה או הממיר והיא מאפשרת לכל תלמיד אפשרות נוחה ללמידה מרחוק תוך סנכרון מדויק עם מערכות משרד החינוך ובתי הספר. "classi" מאפשרת כבר היום לכל ממיר אנדרואיד לשמש ללמידה או עבודה מרחוק באופן פשוט מאוד. אלו שאין בידם ממיר אנדרואיד, יוכלו לרכוש ממיר בתשלום חד פעמי של 200-250 שקל לממיר.

עבור התלמידים, המערכת הזו מאפשרת למידה עם מסך גדול ועם סאונד איכותי - מה שמשפר את רמת הריכוז שלהם ומשמר את בריאות העין. בנוסף, התלמידים לא צריכים לחפש את הלינקים לשיעורים בנייד או בכל ממשק אחר. הממשק מייצר עבור התלמידים מערכת שעות מסודרת עם כל הלינקים במקום אחד לפי השעות שנקבעו על ידי מחנכת הכיתה. המורים מזינים בקלות את הלינקים למערכי השיעור השונים - ואלו מסונכרנים אוטומטית למערכת. אין צורך לשלוח מייל עם עשרות לינקים לכל יום לימודים.

בימים אלו חברת דראקו מסיימת פיילוט מוצלח במיוחד בחטיבת הביניים של בית הספר 'ליהמן' בדימונה. הפיילוט זכה להצלחה יוצאת דופן בקרב סגל ההוראה, הרשות המקומית, התלמידים וההורים. ראש העיר הבטיח להטמיע מיד את המערכת בקרב מאות תלמידים בבתי הספר השונים בעיר, ויפעל בכל פורום אפשרי מטעם השלטון המקומי כדי לקדם את הטמעתה של הפלטפורמה בישראל.

"אנו מתרגשים לספק פתרון אמיתי וזמין מיידית שמאפשר למאות אלפי תלמידים שנאלצים ללמוד מהבית", מציין גלעד נתיב, מנכ"ל קבוצת דראקו. "בעזרת 'classi', כל תלמיד יכול ללמוד בתנאים שווים מהבית, להיות מרוכז בלימודים ולשמור על קשר מול בית הספר וצוות המורים".