משטרת ישראל הודיעה רשמית כי פתחה בחקירה פלילית כנגד יושב ראש זק"א, יהודה משי זהב. זאת, אחרי התחקיר שחשף שורת עדויות נגד משי זהב שלפיהן הטריד מינית לכאורה במשך שנים ארוכות נשים, גברים וילדים.

עם פרסום התחקיר, הצטברו עוד ועוד תלונות נגד משי זהב. לארגון "מגן" הגיעו מאז סוף השבוע שש עדויות חדשות על פגיעה מינית ובמקרה אחד גם על אונס. לפי התחקיר, משי זהב הפחיד ואיים על הקורבנות כדי שלא יספרו על מעשיו. הוא הזהיר צעירה חרדית שכפה את עצמו עליה כי אם תדבר, "ג'יפ של זק"א ידרוס אותך".

צביקי פליישמן, פסיכולוג קליני וסמנכ"ל חקירות בארגון "מגן", תיאר אתמול: "משי זהב הוא טורף מיני מהסוג החמור ביותר. לפי העדויות שנחשפתי אליהן, אין לו שום בעיה לפגוע מינית בכל סוגי האנשים - גברים, נשים, ילדים ומבוגרים. הוא לא בוחל בשום אמצעי. יש לו דפוס התנהגות מאוד לא מקובל, סוג של מופרעות מינית".

הבוקר (שני) התארחה באולפן "חדשות הבוקר" פריידי גולדשטיין, ובפנים גלויות סיפרה על היכרותה עם משי זהב וכיצד פנייה לחשבון הפייסבוק שלה גלשה במהירות לכדי הטרדה מינית בהודעות טקסט.

יהודה משי זהב (צילום: Gideon Markowicz FLASH90, פלאש/90 )
יושב ראש זק"א, יהודה משי זהב | צילום: Gideon Markowicz FLASH90, פלאש/90

"לפני עשר שנים הוא פנה אליי בפייסבוק. היה לי חשבון אנונימי, בלי תמונות ובלי שם רשמי, אבל איכשהו הוא הגיע אליי", סיפרה פריידי, "הוא פנה מהחשבון שלו ורצה לדבר איתי בטלפון. לא הייתה בינינו היכרות מוקדמת, זיהיתי שמדובר ביושב ראש זק"א. התרשמתי והסתקרנתי כי הוא בן אדם מפורסם. נתתי לו את מספר הטלפון שלי והתכתבנו".

"לפי סגנון השאלות שלו, הבנתי שזה לא תמים", המשיכה פריידי, "הוא שאל, 'איפה את גרה? מה את עושה? יש לך חבר?'. לא נראה לי שהוא אמור לשאול שאלות כאלה חרדית בת 18. לא הייתה לי עדיין שום חוויה מינית, לא דיברתי מיניות".

איך זה המשיך משם?
"הוא רצה לפגוש אותי. אמרתי לו שאני לא מעוניינת. הוא המשיך לנסות ליצור קשר ואמרתי לו שאני לא רוצה. הוא תיאר בפירוט מיני מה הוא יעשה לי אם ניפגש. אחד המשפטים שאני זוכרת זה, 'אשעין אותך על שולחן ואכנס מאחורה'. זה לא היה בדיוק במילים האלה, אבל זה היה ממש בוטה. לא רציתי איתו שום קשר, בוודאי שלא מיני. לא המשכנו להתכתב אחר כך, אולי חסמתי אותו".

מה עבר לך בראש כשקראת את הטקסט הזה?
"הייתי בהלם, מאוד הופתעתי. המצב הרגשי שלי לא היה כזה מפותח, לא הייתי מודעת ולא הכרתי דברים כאלה. לא הרגשתי אז שמישהו פוגע בי ושמתי את זה בצד. מאוחר יותר כששיתפתי מכר חרדי, הוא לא הופתע בכלל ואמר לי - 'זה ידוע שמשי זהב מתעסק עם מלא בנות, כולל נשואות וקטינות'".

היה קשר שתיקה שנמשך שנים.
"אני שמחה שזה סוף-סוף יוצא. לא התפלאתי כששמעתי שהוא עשה מעשים יותר חמורים. אני מבקשת ממי שיש לו מידע והוכחות לפנות למשטרה, זה גוף שיכול לעזור. בנוסף, כדאי לפנות לטיפול. יש חוסר מודעות גדול מאוד בציבור החרדי, לא מבינים את גודל הפגיעה וכמה זה יכול להשפיע על החיים. תפנו לטיפול ולמבוגר אחראי שיעזור לכם וילווה אתכם בכל ההליכים".