הפרת הנחיות בוטה בעיר הכי אדומה: בזמן שהממשלה הצביעה על החמרת הסגר, המשטרה פיזרה אמש (שלישי) חתונה בהשתתפות מאות משתתפים ללא מסכות בעיר ביתר עילית. החוגגים, מחסידות "תולדות אברהם יצחק", התאספו במקום בניגוד להנחיות המתירות התקהלות של עד 10 אנשים במקום סגור. המשתתפים החלו להתעמת עם השוטרים, ליידות אבנים לעברם וגרמו נזק לניידות המשטרה. מנגד, החסידים טענו שהאירוע עבר ללא הפרעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השוטרים הגיעו למקום בעקבות דיווח שהתקבל על חתונה שמתקיימת באולם בית כנסת בעיר. השוטרים שנשלחו לבדוק את הדיווח עמדו מול דלתות נעולות, כשהחוגגים בפנים מסרבים לפתוח אותן. "רק לאחר שיח והידברות עם מארגני האירוע נפתחו הדלתות ובמקום נצפו מאות משתתפים, שאינם עוטים מסכות ובניגוד לתקנות", נמסר.

הפרת הנחיות בחתונה בביתר עילית

במשטרה ציינו כי בעת שהשוטרים עסקו בפיזור האורחים, החלו להתאסף עשרות משתתפים מחוץ למקום האירוע, להפר את הסדר, להתעמת עם השוטרים, ליידות אבנים לעברם וגרמו נזק לרכבי המשטרה. כוחות נוספים הוזעקו למקום והם פעלו לפיזור של המשתתפים ולאיתור מארגני החתונה – שזומנו לחקירה יחד עם מעורבים נוספים באירוע.

מדיניות המשטרה הוחמרה

במקביל לאירוע בביתר עילית, המשטרה חשפה אמש גם בבני ברק חתונה עם מאות משתתפים שנערכה בניגוד להנחיות באתר בנייה בעיר. במשטרה ציינו שלצד הפרת הגבלות הקורונה, הנוכחים במקום סיכנו את עצמם בכך שהסתובבו באתר בנייה בעיצומו של שיפוץ,

השוטרים ביקשו מהאורחים לעזוב את המקום ורשמו דוחות בסך 5,000 ש"ח לאחראי על המקום. בעלי האירוע זומנו לחקירה הבוקר (רביעי) בתחנת המשטרה.

המשטרה שינתה מדיניות בימים האחרונים בכל הנוגע לאכיפת אירועים המתקיימים בניגוד להנחיות. מלבד הקנסות שניתנו עד עתה, בעלי אולמות אירועים ומארגני אירועים מוזמנים לחקירה פלילית בחשד להפצת מחלה בזדון.

על פי נתוני משרד הבריאות מאתמול, בראש רשימת הערים האדומות נמצאים שני יישובים חרדיים; ביתר עילית ומודיעין עילית. בביתר עילית, נרשם ממוצע של כ-126 מאומתים חדשים לכל 10,000 נפשות, ואחוז הבדיקות החיוביות בעיר עומד על 26%. מספר החולים הפעילים עומד על 956. במודיעין עילית ממוצע החולים עומד על כ-167 בני אדם לכל 10,000 נפשות, עם שיעור בדיקות חיוביות של 18% ו-1,579 חולים פעילים.