סוף שבוע שמשי בצפון ללא מטיילים – ממעוף הציפור: את מערכת הגשם והשלג שקיבלנו בשבוע האחרון כבר כמעט שכחנו, אבל התוצאות הלבנות נשארו גם בסוף השבוע האחרון – ולכן היינו פשוט חייבים למצוא דרך חוקית לנצל את הראות המושלמת, ולתעד את המראות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יצאנו להמראה עם האז"מים - מטוסים קלים במיוחד, שקיבלו אישור לטוס . הם מתאימים בדיוק למשימה הלא שגרתית הזאת ולאופי הטיסה המורכב. ה-P92 הוא  אווירון קטן אומנם, אבל מושלם לטיול הזה: חלונות גדולים, ולא פחות חשוב, גלגלי שטח לנחיתה ברמת הגולן.

"הדבר שהכי מטריד באזור הזה של החרמון, זה לחצות עכשיו קו", הודה נוף מירום, טייס האז"מ. המראנו בדרך לצפון לאורך קו החוף, ובהמשך מזרחה - חצינו את הארבל והכנרת ישירות לתוך רמת הגולן. בסיבוב ראשון לצפון הרמה היינו עדיין יחסית רחוקים מהחרמון הזוהר, שהצלחנו לראות באופק.

נחיתת הביניים בוצעה במקום הכי רחוק משדות התעופה שבקושי עובדים עכשיו בתקופת הקורונה - מנחת שטח מאולתר, שעשה את העבודה. "מינוס 17 מעלות פה", קיטרו החברים בהומור.

"יש למזג האוויר הקר השפעות חיוביות על הטיסה", הסביר הטייס מירון. "הוא מאפשר גם למנוע להיות יותר יעיל, אבל יש לנו גם את הרוח המזרחית הזו ש'סידרת' לנו והיא קצת אתגרה אותנו. בדרך חזור היא תעזור לנו ותיקח אותנו יותר מהר הביתה".

למרות הרוח החזקה המראנו מנחיתת הביניים דרך היישובים של צפון הרמה והנחלים - הכי קרוב שאפשר לשלג שנותר טרי, עד לכביש הגישה לחרמון, שהפעם היה ריק מאנשים: "איזה נוף מושלם". את הנחיתה האחרונה ביצענו על מסלול אמיתי,  עם תקווה קטנה לטיסות חד פעמיות כאלה, כמו גם לימים שאחרי הסגר שבהם נוכל לנצל את מזג האוויר המושלם הזה לטיולים רגילים בטבע.