הארגון הימני "חותם" ביצע לטענתו מחקר שמצא כי רוב הבנות הדתיות ששירתו בצבא לא מגדירות עצמן היום דתיות. הקביעה הזו של הארגון, שהייתה מבוססת על מדגם של 29 בנות, עוררה זעם ומחאה נרחבת בקרב נשים דתיות ששירתו בצה"ל שסיפרו את סיפורן האישי במטרה להוכיח את הזיקה שלהן לדת לאורך השירות ואחריו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כאמור המחקר התבסס על מדגם תמוה של 29 בנות, מספר קטן מאוד של נבדקות שקשה מאוד להשיט את המסקנות מהן על כלל ציבור כלשהו. בעקבות הקביעה הזו, החליטה אישה דתייה ששירתה בעברה בצה"ל להקים קול מחאה וביקשה מבנות נוספות ברחבי הרשת החברתית לשתף את סיפוריהן האישיים תחת התיוג #הרבהיותרמ29.

סגן ע' כתבה בפוסט בפייסבוק: "'רוב הבנות ששירתו בצה"ל לא מגדירות את עצמן דתיות'. מה? שוב? אז שוב. אני לא משהו במחקרים. אני יותר מתמצאת במציאות. ובמציאות, אני עדיין חיילת ואני עדיין דתייה, אני אפילו מגדירה את עצמי ככה. אכן. ובמציאות, כבר כמעט 5 שנים שאני משרתת בצה"ל. כבר כמעט 5 שנים שהמקום הזה מעצב כל יום מחדש את הזהות שבחרתי לי. כבר כמעט 5 שנים שאני עונדת בחשש וגאווה את תואר החיילת הדתייה".

גם סגן במילואים ת' הצטרפה למחאה ושיתפה בפוסט את הסיפור שלה: "ארגון חותם טוען ש'רוב הבנות הדתיות ששירתו בצה"ל לא מגדירות את עצמן דתיות'. על מה הוא מבסס את זה? מדגם של כ 29 בנות (!). אם 29 בנות זה כל מה שצריך כדי ליצור כותרת ולבסס דעת קהל – אז אנחנו מכירות הרבה יותר מ-29 נשים ששירתו בצבא ומגדירות עצמן דתיות! מי שקצת עוקב אחרי יודע שאני משרתת פעילה במילואים בהתנדבות למרות שאני נשואה+3 ובגדול השירות הצבאי הוא חלק גדול ממי שאני היום".

בתוך חמש שנים גדל מספר המתגייסות הדתיות לצה"ל פי 6. לפני כחמש שנים התגייסו בשנה 500 בנות דתיות לעומת 3,000 השנה, כולל לשירות קרבי.