ראשי עיריות ראשון לציון, בת-ים וחולון, הודיעו היום (ראשון) כי הם מתנגדים לפתוח את מערכת החינוך אם הלימודים יתקיימו באוויר הפתוח, כפי שמוצע במתווה בישיבת הממשלה. ראשי הערים רז קינסטליך, צביקה ברוט ומוטי ששון, האחראים על יותר מ-600 אלף תושבים, החליטו לגבש מתווה משלהם. שלושת הערים הללו, כמו רוב הערים הגדולות בישראל, מוגדרות כתומות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קינסטליך, ברוט וששון שוחחו הערב והחליטו להתנגד למתווה שעליו דנה הממשלה וסוכם בין ראשי מערכת הבריאות והחינוך. השלושה החליטו כי יגבשו מתווה משלהם. הם אמרו כי "אי אפשר לשגע את הילדים. אם חוזרים, צריך לחזור למתווה נורמלי, הגיוני וישים, או להישאר בבית עד להורדת רמת התחלואה".

השלושה הוסיפו כי יש להפעיל לחץ על הציבור שטרם התחסן לבצע את החיסון בהקדם, כדי להציל חיי אדם בטרם תחזור מערכת החינוך לשגרה.

ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך אמר: "המתווה המוצע אינו הגיוני, ההורים והתלמידים טורטרו מספיק בשנה האחרונה. על כן, אנו כראשי הערים לא נסכים למתווה המוצע כרגע ונדאג לבדוק מתווה חלופי שיאפשר פתיחה הגיונית של מערכת החינוך בתוך הערים".

על פי המתווה שהוצג לממשלה, מערכת החינוך תיפתח לגיל הרך, לכיתות א'-ד' וגם וגם לכיתות י"א-י"ב בערים ירוקות וצהובות. ביתר המדינה, כלומר בערים כתומות ואדומות, הוחלט שהגיל הרך וכיתות א'-ד' יחולקו לחצי והלימודים יהיו יום כן יום לא. הלימודים יהיו פיזית בחוץ, בחצר הגן או בית הספר. אותו הדין חל גם לגבי כיתות י"א י"ב.