הכדורסלן גל מקל ייאלץ להיעדר בתקופה הקרובה מהמגרשים בעקבות מחלת הקורונה שבה נדבק יחד עם אשתו ובנו. בריאיון בלעדי למהדורה המרכזית סיפר אמש (ראשון) הספורטאי בן ה-32, שמשחק כקפטן נבחרת ישראל בכדורסל ובקבוצה הספרדית מלאגה, כי הוא מנהל אורח חיים בריא. "זה בדיוק ההפך מכל מה שאנחנו שומעים הרבה פעמים על אנשים עם מחלות רקע", משתף מקל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקל נחשב לשחקן בכושר גופני מצוין, הרבה מעל לממוצע. כשחשב שהוא לקראת החלמה וכבר הרגיש טוב יחסית לפתע החלו הסיבוכים: "נסעתי ברכב, דיברתי בטלפון ופתאום הרגשתי שאין לי אוויר. כמו כשאתה מדבר מהר ופתאום חייב לנשום פנימה, היו איזה חמש או עשר שניות שבהן הרגשתי שאין לי אוויר", סיפר מקל.

"פתאום כאבי ראש, סחרחורות, קצת דגדוגים בחזה", תיאר מקל. "בהתייעצות עם הרופא של הקבוצה עשיתי בדיקות בבית החולים, ובאמת מצאו שיש לי קריש דם קטן. למעשה זה תסחיף ריאות, זה משהו שאחרי התייעצויות הבנתי שזה תופעה של קורונה".

מקל מרגיש טוב יותר ועם הטיפול הרפואי שהוא מקבל הוא מקווה שעד סוף העונה הוא אפילו יחזור לשחק כדורסל, אך בשלב זה הדבר עדיין לא אפשרי. מקל נוטל תרופות מדללות דם בעקבות קריש הדם. הוא פירט: "זה הדבר היחיד שמונע ממני לשחק, אני נמצא בסכנה לדימומים פנימיים וכמובן שכדורסל הוא משחק פיזי".

כשנשאל מקל אם הוא סובל ממחלות רקע שעשויות היו להוביל למצבו הבריאותי השיב: "אם יש מי שמנהל אורח חיים נכון ובריא, ועושה פעילות מאוד-מאוד עצימה, זה אני. בדיוק ההפך מכל מה שאנחנו שומעים הרבה פעמים בתקשורת על אנשים עם מחלות רקע".