השינויים בפריסת מחסומי המשטרה: במסגרת הערכת מצב שקיים מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב יעקב שבתאי, הוחלט היום (שבת) כי החל ממחר בבוקר תשתנה פריסת המחסומים בכל הכבישים ותותאם לשעון החיים של האזרחי המדינה. ההחלטה – שהתקבלה בשיתוף עם ראש אגף התנועה, ניצב אלון אריה וראש אגף המבצעים, ניצב אמנון אלקלעי – תחל במתכונת של הצבת מחסומים באופן מדורג במהלך היום, זאת בהתאם לשעות ההגעה לעבודה של מרבית העובדים החיוניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההחלטה התקבלה על רקע ניסיון העבר, במטרה להפחית את עומסי התנועה ולהקטין את הפגיעה בשגרת החיים של תושבי המדינה ככל שניתן - בעיקר בשעות הבוקר והערב. הצבת 25 מחסומי הבוקר תחל מהשעה 09:00, ואלה יוסרו עד השעה 18:00. לאחר מכן יפרסו המחסומים בשנית עד הלילה.

נדגיש כי ניידות המשטרה ואופנועי אגף התנועה ימשיכו לבצע סיורים וסריקות על הצירים לאורך כל שעות היום – ללא קשר לפריסת המחסומים. במשטרה מבקשים להדגיש: "על הציבור להישמע לתקנות ולהימנע מהצורך באכיפה, על מנת שנוכל לשמור על בריאות הציבור ולבלום אץ התפשטות הנגיף".

מספר הדוחות שחולקו מתחילת הסגר ההדוק: 

7,255 דוחות - על יציאה למרחק אסור או על התקהלויות אסורות 

1,358 דוחות - על אי עטיית מסכה 

91 דוחות - על הפרת חובת הבידוד

125 דוחות - על הפרות שונות של בתי עסק 

299 דוחות - שהייה אסורה במקום ציבורי

סה"כ: 9,128

מוסדות חינוך חרדיים שנפתחו בבני ברק למרות הסגר‎ (צילום: ישראל פריי, דמוקרט TV)
מוסדות חינוך חרדיים שנפתחו בבני ברק למרות הסגר‎ | צילום: ישראל פריי, דמוקרט TV

במקביל - ממשיכה המשטרה בפעולות אכיפת הסגר. עד כה לא נרשמו אירועים חריגים במרכז הארץ, אולם חולקו דוחות על יציאה מהבית למרחק של למעלה מ-1,000 מטרים ובגין אי עטיית מסכות. במשטרה אומרים כי הם מרוצים מההתנהלות של מרבית הציבור.

אמש דיווחה המשטרה על ירידה של 70% בתנועה בכבישים ובדרכים. במקביל, רשמו השוטרים דוחות על אירועים הפרות רבים ברחבי הארץ, ובהם עשרות תלמידים שנצפו הולכים לתלמודי התורה בבני ברק כבימי שגרה. השוטרים, שנשלחו רק לחלק מהאירועים, דיווחו על חתונות שהתקיימו בביתר עילית ובטייבה וכן על מסיבת טבע בצפון ירושלים. כמו כן, גם בתל אביב נרשמו עשרות אירועי התקהלות בכיכר דיזנגוף ובטיילת.

מחסום משטרה בתל אביב בסגר השלישי (צילום: איתן אלחדז, TPS)
צילום: איתן אלחדז, TPS

פעילות המשטרה במהלך הסגר
פעילות המשטרה במהלך הסגר

נזכיר כי עם תחילת הסגר הבהירה המשטרה כי האכיפה תתמקד בארבעה תחומים עיקריים: מניעת התקהלויות, מניעת מסיבות טבע, מניעת אירועי סוף השנה האזרחית ואכיפה בנושא המבודדים. עוד הדגישו כי הכוונה היא להתמקד תחילה בהסברה לציבור ובפעולות מנע תוך מתן אזהרות למפרי ההגבלות, כאשר רק בשלב השני תעבור המשטרה לאכיפה הדוקה וקשוח שתכלול מתן קנסות ואפילו פתיחה בחקירה.