יומיים לאחר מותו של משה חרזי בן ה-47 בשל מחדל חמור בבית החולים איכילוב, אלמנתו טלי סיפרה הבוקר (ראשון) בדמעות על הדרך שבה גילתה כיצד בעלה נפטר ועל השיחה האחרונה ביניהם. "אני מרגישה שבעלי מת לחינם, משה לא היה אדם חולה. טיפול נמרץ צריך להיות עם צוות מלא, לא להשאיר את החולים ללא השגחה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כאמור חרזי נפטר ביום שישי האחרון לאחר שמכונת ההנשמה שאליה היה מחובר החולה הפסיקה לפעול. כאשר דבר כזה קורה, יש התרעות קוליות, צפצופים ואזעקות שנשמעות בכל המחלקה. עם זאת, מסיבה שטרם התבררה, במשך דקות ארוכות הצוות הרפואי לא הגיע לחרזי ולמרבה הצער הוא נפטר.

חרזי השאיר אחריו את אשתו טלי וחמישה ילדים. הבוקר שוחחנו עם האלמנה במטרה להבין מה הוביל לתוצאה המצערת. "אני מרגישה שבעלי מת לחינם", אמרה, "התבשרנו ביום שישי שהיה לו כשל לבבי, לא דיברו איתנו על תקלה או משהו כזה. לא אמרו לנו שום דבר מהעניין הזה, ואתמול ראינו כתבה בחדשות, לא חשבתי לרגע שזה בעלי. אח"כ קיבלתי טלפון מהסמנכ"לית של איכילוב שהודיעה שהייתה כנראה איזו תקלה, שהם לא יודעים בדיוק מה היה שם ושהם ידברו איתי אחרי השבעה".

משה חרזי, חולה הקורונה שנפטר לאחר שמכונת ההנשמה שלו התנתקה (צילום: באדיבות המשפחה)
השאיר אחריו אישה וחמישה ילדים, משפחת חרזי | צילום: באדיבות המשפחה
משה חרזי, חולה הקורונה שנפטר לאחר שמכונת ההנשמה שלו התנתקה (צילום: באדיבות המשפחה)
"משה אמר לרופא 'ואם אני לא אקום?', אז הרופא אמר לו 'אל תדאג'" | צילום: באדיבות המשפחה

טלי סיפרה כי בעלה משה היה אדם בריא וללא מחלות רקע. "כשדיברתי עם הרופא ביום שבת (הקודם) הוא אמר לי שמשה בהכרה, עם מדדים תקינים ולא היה לו חום. כשבישרו לנו ביום שישי שהוא נפטר זה היה רחוק ממה שהודיעה לנו הסמנכ"לית. משה לא היה צריך למות הוא הבטיח שהוא חוזר הביתה אחרי שהוא ידע שמנשימים ומרדימים אותו. טיפול נמרץ צריך להיות עם צוות מלא, לא להשאיר את החולים ללא השגחה, לא יכול להיות שבעלי נמצא בידיים שלהם ואני לא יודעת כלום. צריך שהרופאים יגידו יותר את האמת, שלא יטייחו".

בהמשך סיפרה טלי בדמעות על השיחה האחרונה המשותפת שלה עם משה, רגע לפני שהורדם בשל הידרדרות במצבו. "השיחה האחרונה שלי עם משה הייתה מאוד לא נעימה. לפני שהרדימו אותו, בכוחותיו האחרונים הוא אמר לי 'טלי הם רוצים להרדים אותי, אני מפחד, אני פה לבד אני מפחד'. גם אני פחדתי מאוד מזה אבל אמרתי לו 'לא נורא, אתה כנראה צריך את העזרה של המכשירים, תבטיח לי שאתה חוזר, תבטיח לי שאתה מגדל איתי את הילדים, תבטיח לי שאתה עובר את זה'. משה אמר לרופא 'ואם אני לא אקום?', אז הרופא אמר לו 'אל תדאג, קמים מזה, אתה בחור צעיר, אנחנו עוזרים לך בנשימה'".