בית המשפט העליון ידון היום (שני) בעתירת משפחת המחבל חליל מחמד דויכאת אשר רצח לפני כחודשיים את הרב שי אוחיון ז"ל בפיגוע דקירה בצומת סגולה בפתח תקווה. שעות לפני הדיון כתבה סיוון אוחיון, אלמנתו של שי: "האם מי שמונע הריסת בית המחבל יכול להרים את ידיו ולומר 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'? יש לי ספק גדול".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"את השנה פתחתי מאושרת כאם לארבעה ילדים מתוקים, וכאשה לצידו של בעלי הקדוש הרב שי אוחיון ז"ל, ה' יקום דמו", כותבת אוחיון. "אבל, סיימתי את השנה בצורה נוראית וטראגית ביותר כשבעלי נרצח באכזריות ע"י מחבל נתעב, ומיום זה חרב עלי עולמי - לא רק עלי, אלא גם על ארבעת ילדיי שיישאו מאותו יום את התואר הנורא 'יתומים' בעודם ילדים רכים".

אוחיון הביעה את מורת רוחה לקראת הדיון בבג"ץ בעניין הרס בית המחבל שרצח את בעלה. "ההרגשה שלי שהחמלה על סביבתם של המרצחים השפלים היא בגדר 'רחמנות על אכזרים'. כי כשאין הרתעה - אין מחשבה של פחד למפגע והמחבל הבא, לצאת ולעשות ככל העולה על רוחו השפלה".

הרב שי אוחיון זל הנדקר בצומת סגולה‎ (צילום: באדיבות המשפחה)
הרב שי אוחיון ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

אוחיון העבירה ביקורת על החלטת נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות לדחות את הבקשה לדיון נוסף בעניין הריסת ביתו של המחבל שהשליך את האבן שגרמה למותו של סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל. "בראשי עוברת המחשבה אם היה נהרס ביתו של המחבל שרצח את עלם החמודות, יש סיכויים רבים מאוד שהרוצח של בעלי הי"ד היה חושב פעמיים על הצעד הנורא אותו הוא ביצע. מדובר באנשים ששיקולים אלו הם גורם מכריע בצאתם לבצע את זממם, פעמים הרבה יותר מהשיקול של נטילת חיים. לצערנו".

עמית בן יגאל ז"ל (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
עמית בן יגאל ז"ל | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12
המחבל שהרג את עמית בן יגאל ז"ל
המחבל שרצח את בן יגאל ז"ל

"אני לא רוצה לשמוע חס ושלום על עוד מקרה נורא כמו שאנו עברנו ועוברים. זה נורא. זה קשה. זה איום ונורא. אין מילים כדי להסביר את עוצמות הכאב והחיסרון", הוסיפה אוחיון. "תקוותי היא שאנו נהיה האחרונים שסובלים סבל מחריד שכזה, אבל בשביל זה אנו חייבים לעשות מעשה ולייצר הרתעה. אנו חייבים להשתדל למנוע את המחבל הבא. זוהי חובה מוסרית וערכית כלפי כל מי שחי פה בארץ ישראל. האם מי שמונע את הריסת בית המחבל יכול להרים את ידיו ולומר "ידינו לא שפכו את הדם הזה"? יש לי ספק גדול מאוד בלב, ולא רק לי".