כוחות משטרה פיזרו אמש (חמישי) חתונה בהשתתפות כ-300 אורחים בחווה הסמוכה לקברות המכבים ביער בן שמן. השוטרים שהגיעו למקום הבחינו בחתונה מאורגנת שבה היו בין היתר שולחנות אוכל, תזמורת ומסיבת ריקודים צפופה, כשחלק מהאורחים ללא מסכות וללא שמירה על ריחוק. במהלך פיזור החתונה, גרם אחד האורחים נזק לניידת משטרה וניפץ את חלונותיה. החשוד נעצר ונלקח לחקירה ונגד בעל המקום נפתחה חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כיום, על פי התקנות, מותר לערוך חתונות בהשתתפות של עד 20 איש. שרים בממשלה, ביום רביעי התקיים דיון על מתווה החתונות בקבינט הקורונה, שבעניינן יש הסכמות שקטות לעריכתן בשתי קפסולות של 20, ובסך הכול 40 בני אדם, אך הדבר טרם אושר רשמית.

ניפוץ שמשות ניידת משטרה עקב פיזור חתונה (צילום: דוברות המשטרה)
שמשת הניידת שנופצה | צילום: דוברות המשטרה

גם שלשום פוזרה חתונה שהתקיימה באחד מחופי ים המלח, בניגוד להנחיות, ובתיעוד מתוך האירוע ניתן לראות את האורחים מתעמתים עם השוטרים שהגיעו למקום. תוך כדי המהומה בחתונה, החתן עצמו חש ברע והחל להראות סימנים של התעלפות. אחיו, ששוחח עם ירון אברהם בתוכנית "שלוש", סיפר: "אחי התפרק, הוא כבר חודשיים מחכה".

ניפוץ שמשות ניידת משטרה עקב פיזור חתונה (צילום: דוברות המשטרה)
הניידת שהושחתה | צילום: דוברות המשטרה

בנוסף, המשטרה פיזרה שלשום חתונה חרדית שהתקיימה ביישוב הערבי כפר קאסם בניגוד להנחיות. הזוג החרדי שהתחתן הניח כי מיקום האירוע אינו יעורר את חשדם גורמי אכיפת החוק – והחליט לקיים חתונה רבת משתתפים. החתונה אורגנה בשיתוף פעולה של בעל המקום, תושב כפר קאסם, ומשפחות החתן והכלה. בתיעוד האירוע נראים כמה עשרות בני אדם אשר מתקהלים במקום ללא שמירה על מרחק וללא מסכות. אחד מעדי הראיה אף סיפר כי המוזיקה שהתנגנה הייתה גם היא ערבית - זאת כדי לא לעורר חשד. זה אינו האירוע היחיד מסוג זה, לאחרונה תועדו מספר חתונות חרדיות נוספות ביישובים ערביים נוספים ברחבי הארץ.