מוקד קבוע של חיכוכים: כמאה מפגינים של "הדגלים השחורים" מחו הערב (חמישי) בחולון נגד ראש הממשלה נתניהו כשמולם כמה עשרות מפגינים המצדדים בראש הממשלה, ובניהם אנשי "לה פמיליה". ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד ניסה לדבר עם תומכי נתניהו, ובין הצדדים החל להתפתח עימות שכלל קריאות נאצה לעברו: "בוגד, עוכר ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אתה לא יהודי, עוכר ישראל זבל", קראו המפגינים בעד נתניהו לעברו של חבר הכנסת יואל רזבוזוב מיש עתיד שהגיע למקום. ההפגנות במדיטק בחולון הפכו בשבועות האחרונים למוקד נפיץ בין תומכי ומתנגדי ראש הממשלה. קריאות גנאי חריפות נשמעו גם לעבר אנשי הדגלים השחורים: "תחזרו לעזה, כל מי שמרים דגל שחור בוגד בישראל ובחיילי צה"ל, מייצגים את דאע"ש". 

"באתי לכאן היום שוב עם מסר ברור - המסית הלאומי מבלפור ולה פמיליה לא ירתיעו אותנו", אמר הערב בן שטרית. "אנו נחושים להציל את המדינה מידי נאשם בפלילים שרומס את הדמוקרטיה ומפלג את העם. אמשיך להפגין בבלפור ובכל מקום עד שביבי ילך". רק בשבוע שעבר הותקפו צלם "הארץ" והפעיל הפוליטי סדי בן שטרית בגז מדמיע.

הפגנות בחולון  (צילום: חדשות 12)
ההפגנות בחולון, הערב | צילום: חדשות 12
הפגנות בחולון  (צילום: חדשות 12)
ההפגנות בחולון, הערב | צילום: חדשות 12
הפגנות בחולון  (צילום: חדשות 12)
הפגנות בחולון | צילום: חדשות 12

המפגינים נגד נתניהו הוסיפו: "השבוע היווה שבוע עליית מדרגה בדריסת נתניהו את הדמוקרטיה הישראלית. העובדה שיו"ר הכנסת ביטל בהינף יד החלטה של הכנסת מראה עד כמה הימים שמדינת ישראל נמצאת בהם חשוכים -  זה הזמן להתעורר".

במקביל, הפגנות של הדגלים השחורים התארגנו בכל רחבי הארץ. בחיפה נערך אירוע מחאה גדול נגד נתניהו, שעל פי ההערכות הגיעו אליה כ-2,000 מפגינים. הערב צפויה להתקיים צעדת במחאה ברחובות תל אביב, במקביל להפגנה בכיכר רבין. כמו כן, ארגוני המחאות טוענים כי זו נקודת פתיחה לקראת סוף השבוע ה-18 ברציפות בהם מתקיימות הפגנות נגד ראש הממשלה - כשבראשן המחאה בבלפור.