ערב נוסף של מהומות, אלימות ומעצרים: ההפגנות נגד המשטרה וחקירת המרדף שהסתיים במותו של הנער בן ה-17 נמשכו גם אמש (חמישי), לאחר שדרישתם של המפגינים להקמת ועדת חקירה עצמאית לא נענתה. המוקד המרכזי היה בגשר המיתרים שבכניסה לירושלים, שם עשרות רבות של מפגינים ניסו לחסום את התנועה והתעמתו עם שוטרים. 13 מפגינים נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

כאמור, המפגינים טוענים שהמשטרה מטייחת את ממצאי החקירה ודורשים להקים ועדת חקירה בלתי תלויה כדי להגיע לחקר האמת. כוחות משטרה רבים הגיעו לאזור, ובמקום התפתחו עימותים קשים בין הצדדים. לאחר שההפגנה התארכה אל תוך הלילה, המשטרה החלה לפנות את המפגינים בעזרת מכתזית.

המשטרה טוענת מצדה כי המוחים הפרו את הסדר הציבורי וניסו לחסום בגופם את הכניסה לירושלים. בתיעודים מההפגנה נראה שוטר אחד מודיע לאחד המפגינים שהוא מעוכב. המפגין מנסה להתנגד, והשוטר אמר לו: "אל תתנגד כי תהיה פה סצנה" - ואז הודף אותו בכוח על הכביש, כל זאת בזמן שרכב כמעט פוגע בו ודורס אותו. המפגין קם על רגליו ודחף את השוטר אל מול המפגינים האחרים שקיללו את אותו שוטר. 

"כוחות המשטרה ממשיכים בפעילותם להשבת הסדר במהלך המחאה שמתקיימת במקום בה מאות מפגינים מנסים לחסום את ציר התנועה בכניסה לעיר ובמספר מקרים הושלכו ביצים לעבר השוטרים", נמסר מהמשטרה. "כמו כן, במהלך ביצוע מעצר חשודים, נפגעו שני שוטרים. כוחות המשטרה החלו בשימוש באמצעים על מנת להשיב את הסדר". 

עוד הוסיפו במשטרה שבמקביל, מתקיימת מחאה בצומת בר אילן בה משתתפים עשרות רבות של מפגינים. עד כה התקבלו מספר דיווחים אודות גרימת נזק לאוטובוסים שחלפו במקום, במסגרת קו שירות, ושמשותיהם נופצו.