מתחת לשטח מתברר שמסתתרת תעשיית זיופי אישורים המעידים על החלמה מקורונה ובדיקות קורונה שליליות. משמעות האישור היא כי המחזיק בו חלה בעבר בקורונה וכעת יכול להסתובב באופן חופשי. באמצעות האישורים המזויפים ניתן להיכנס לאיי תיירות - וכך תמורת כמה מאות שקלים ניתן לנוע בחופשיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אחד המוכרים ששוחח עמנו הסביר כיצד להשיג את האישור כשמספקים לו את פרטי הזיהוי, כמו השם ותאריך הלידה - וכך בעצם גם חולי קורונה יכולים לעלות לכל טיסה. הוא סיפר שלאחרונה הצליח לעזור ל-15 חולי קורונה לעלות לטיסות - וכל זאת ללא ידיעות הרשויות.

בשיחה עם חדשות 12 נשאל המוכר: "מהניסיון שלך זה לא פתאום שיעשו לי בעיות או משהו כזה...?", לכך השיב מוכר אישורי הקורונה המזויפים: "מה פתאום... הנה, אתמול מישהו טס לארה"ב עם אישור שהכנתי. אישור של בית חולים שאת מקבלת, זה אחד לאחד אותו אישור. אין מה לפחד. שמעי, כבר 15 לקוחות עשיתי להם, כולם מבסוטים ואף אחד לא... לא תפסו אף אחד. אין מה לפחד". 

כשנשאל המוכר אם האישור יעבוד גם עבור חולה קורונה, השיב: "כן, כן, זה עובד". בנוגע לאפשרות שיזהו חולה קורונה למרות שהוא מחזיק אישור כזה, נשמע אותו מוכר בטוח שזה לא יכול לקרות: "איך יכולים לראות?".