צלם המסעות: מאז החל משבר הקורונה, כל הטקסים בצה"ל הפכו להיות לחיילים בלבד – כשאין מי שיתעד את הכל להורים. בדיוק מהסיבה הזו החל הצלם יגאל סלבין להתלוות למסעות הכומתה של כלל היחידות הלוחמות בצה"ל, כשהוא מתעד את החיילים הצעירים ברגעים המרגשים של מסע וטקס הענקת הכומתה – ללא תשלום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה המסע ה-104, זו חוויה אתה מרחף באוויר אתה לא באמת עושה את זה ברגל, אתה חושב עליהם כל הדרך, זה אחד מהרגעים הכי מיוחדים בחיים שלהם", אמר סלבין, תוך כדי שהוא מתנשף מההתרגשות, וכנראה שגם מההליכה המרובה. "אני מצלם אותם בשביל ההורים שלהם שלא יכולים להיות איתם".

ליגאל הייתה עבודה רבה שתוכננה זמן רב מראש, אל כל התוכניות בוטלו בעקבות התפשטות הקורונה, וכך הוא מצא את עצמו לפתע עם זמן פנוי - ומצלמה שלא נעשה בה שימוש. "אני מוביל מסעות צילום בעולם ובמרץ האחרון הפסיקו המסעות, אז אמרתי למה שלא נשתמש בכישרון שלי לטובת המדינה?", הסביר סלבין.

כאמור, יגאל הספיק לצלם כבר מספר לא מבוטל של מסעות, ויודע שיותר מכל הצילומים נותנים נחת להורים בתקופה כזו של ריחוק מתמשך. "ההורים בינתיים מצרפים אותי לקבוצת ווטסאפ, אני שולח להם סרטונים תוך כדי וככה הם מרגישים חלק מהאווירה, זה כל כך חשוב בתקופה הזו לתת להם מעט נחת - זו מזכרת לכל החיים".