ביום שבת האחרון התרחשה תאונה קטלנית בכביש 412, והבוקר (שני) נודע ל-N12 כי הנהג הפוגע, חייל בן 21, נעצר בחשד שנהג בהשפעת אלכוהול. עוד מתברר כי הנהגת שמותה נקבע אמש לאחר שנפצעה קשה מאוד בתאונה, היא מדלן שמאילוב כהן בת ה-17 מהעיר רחובות. גם בת דודתה נפגעה בתאונה ומאושפזת בבית החולים שיבא במצב קשה. דודה של מדלן: "הנהג הפוגע יותר גרוע ממחבל". מעצרו של החשוד הוארך ביומיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אימה של מדלן, קרין, אמרה בדמעות כי בתה הייתה ילדה טובה והוסיפה: "היא רק סיימה תקופה של נהג מלווה, נהגה טוב, אהבה להיות עם חברות ואהבה את הבית ואת החיים. היא חלמה להיות חוקרת במשטרה ולא נגעה באלכוהול וסיגריות".

מדלן שמאילוב כהן
מדלן שמאילוב כהן בת ה-17 שנדרסה למוות
תאונה בכביש 412‎ (צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה הקטלנית בכביש 412 | צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א

היא סיפרה על התאונה הקטלנית ואמרה שאיש לא עדכן אותם לגביה. "גיסי ראה בחדשות רכב שדומה והתקשר למשטרה, ואמרו לנו לבוא לבית חולים", אמרה האם. היא סיפרה גם על בת דודתה של מדלן שנפצעה קשה בתאונה: "הן היו חברות טובות מאוד, כמו אחיות, וכל הזמן היו ביחד".

דודה של מדלן, אבי, הוסיף בזעם: "אנחנו לא יודעים כלום. הנהג הפוגע יותר גרוע ממחבל. שמחבל בא לעשות פיגוע יש לו שנאה ליהודים, ואיזו סיבה יש לו לנהוג בפרעות כזו ולהרוג ילדה ולשים ילדה אחרת בבית חולים? הורגים פה אנשים חפים מפשע. בטח יתנו לו עו"ד טוב ותוך שנתיים הוא יהיה בחוץ - ומה איתנו? איבדנו את מדלן".

סנגורו של החשוד: יש לשחררו למעצר בית

בחקירת החשוד, הוא אמר לחוקרים כי הוא "אוהב ערק". עו"ד יפים וקסלר, המייצג את החייל, אמר בדיון בעניינו: "מדובר בבחור צעיר כבן 20, חייל בשירות סדיר, אשר עבר טראומה קשה ונפצע בעצמו בתאונה. הוא נמצא מחוסר הכרה ברכב. לראשונה בחייו, לאחר התאונה כשהוא חבול הוא הובא למעצר. עצם התרחשות התאונה והבאתו לבית העצורים לראשונה בחייו לימדה אותו".

תאונה בכביש 412‎ (צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה הקטלנית בכביש 412 | צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א

"אני חושב שניתן לאיין את המסוכנות של המשיב על ידי מעצר בית לתקופה קצובה, ושבית המשפט יורה שאין שימוש באלכוהול ופסילת רישיון נהיגה", המשיך וקסלר. "אני לא סבור שיש להאריך את מעצרו, מדובר בעבירות תעבורה, איני מעלה בדעתי מה ניתן לשבש. משפחתו של המשיב נמצאים באולם, הוא יכול להיות מורחק ליישוב מתן בפיקוח של הוריו".

כאמור, בתום הדיון בבית המשפט השופט הורה על הארכת מעצרו של החייל עד ליום רביעי הקרוב. נוסף על כך, הוחלט על פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה של החשוד למשך 60 יום. עורך דינו ציין בתום הדיון כי בן ה-21 אינו חש בטוב, והשופט ביקש שרופא של שירות בתי הסוהר יבדוק אותו לאחר שיוחזר למעצר.

תאונה בכביש 412‎ (צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א)
זירת התאונה בכביש 412 | צילום: ליאור פז, תיעוד מבצעי מד"א

ביום שבת דווח על התאונה הקשה בכביש 412 ממחלף שפירים לבית דגן. צוותי מד"א שהגיעו לזירה מצאו בה 3 פצועים במצב קשה, ואחת מהן - נערה בת 17 שפונתה במצב קשה תוך כדי שביצעו בה פעולות החייאה בדרך לבית חולים. שני הפצועים האחרים הם גבר בן 30 שפונה לבית החולים שיבא תל השומר, ואישה בת 30 שפונתה לבית החולים אסף הרופא. אתמול נקבע מותה של הנערה. פרמדיק מד"א משה גלבשטיין סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. הרכבים היו ממש מרוסקים".