האם הקבינט יאשר את פתיחת בתי הכנסת? על פי המצב הקיים היום (רביעי), 10 אנשים יכולים להתקהל בחלל סגור תוך עטיית מסכות ושמירת על הריחוק החברתי. התפילה בבתי הכנסת, עם זאת, עדיין אסורה. מחר ידון קבינט הקורונה בנושא – וצפוי לאשר את קיום התפילות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קבינט הקורונה ידון מחר, לבקשתו של שר הפנים אריה דרעי, בסוגיית פתיחת בתי הכנסת, שעדיין סגורים על פי ההנחיות. נזכיר כי התקהלויות מותרות למספר מקסימלי של 10 אנשים בחלל סגור, ו-20 בחלל פתוח, תוך שמירה על מסכות וריחוק חברתי.

פרויקטור הקורונה רוני גמזו החליט שלא להתנגד למהלך, כך אמר היום בשיחה עם מקורבו הרב יוסי ערבליך – כל עוד ישמרו כללי הריחוק החברתי, פתיחת חלונות ועטיית מסכות. עוד הוסיף גמזו, כי יאשר את הפתיחה בהתאם להנחיות ההתקהלות – 10 אנשים החלל סגור ו-20 בחלל פתוח. גם שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי מכחול לבן הצהיר היום כי אינו מתנגד לפתיחת בתי הכנסת. 

תפילה, סגר, קורונה, ישראל, בית כנסת, מתפללים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
תפילה בחוץ - עד 20 בני אדם | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על אף ההסכמה הנראית לעין, ייתכן והנושא יוביל לוויכוח בקבינט. זאת, בעקבות כוונתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין להתנות את פתיחת בתי הכנסת בהתחייבות של החרדים לצאת בקריאה פומבית לציבור החרדי לעמוד בכללים של 10 אנשים ולא יותר במהלך התפילה.

במפלגות החרדיות יש מי שאומר שצריך לאפשר יותר מ-10 אנשים בחלל בית הכנסת, שכן התפילה נעשית במניין ונדרשים 12 או 15 נוכחים על מנת שהתפילה תוכל להתקיים כסדרה. לצד חילוקי הדעות, כנראה שבתי הכנסת אכן יפתחו בהחלטת הקבינט. השאלה, אם כן, היא האם יאפשרו כניסה של 10 מתפללים בלבד - או יותר.