יומיים אחרי תאונת המטוס הקל שבה איבדו את חייהם רב"ט ליהוא בן בסה ורס"ן איתי זיידן, חזרו היום (חמישי) חמישה מחבריו הטובים של ליהוא לבית הספר, המקום שאותו עזבו רק לפני שלושה חודשים. עוד רחוקים מלעכל את הטרגדיה והאובדן הכבד, הם מספרים על ליהוא כפי שהכירו אותו - ליהוא שחלם להיות טייס וסיפר איך הוא מתקדם מטיסה לטיסה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רועי כהן, חבר של ליהוא, סיפר: "אני רואה בחדשות את התמונות שלו ואני מרגיש שהוא יושב לידי כשאני רואה את זה. כולה לפני כמה ימים עשינו צחוקים. אני לא מאמין שזה קרה. אני עדיין לא מעכל". 

רועי ברזנר, חבר של ליהוא, תיאר את הרגעים בהם קיבל את הבשורה. "המחשבה הראשונה שעברה לי בראש זה שזה לא הגיוני. לא האמנתי", סיפר. "חשבתי שעוד שנייה הוא יתקשר ויגיד שזה ממש לא הוא. זה לא מגיע לו".

החברים של ליהוא ז"ל (צילום: N12)
החברים של ליהוא ז"ל | צילום: N12

רועי כהן, חבר נוסף של ליהוא, סיפר: "מגיל קטן אני זוכר שדיברנו על הצבא, והוא אמר לי שהחלום שלו זה להיות טייס. אמרתי לו שנראה לי שזה יגיע. הוא היה מתאמן ברצינות במכון כושר ורץ הרבה. זה היה חשוב לו". ירדן לב, חבר אחר, סיפר: " הוא אמר לי - 'הדבר היחידי שאני רוצה להיות זה טייס, לא מעניין אותי שום דבר אחר'. מה שמאפיין את ליהוא זה הנחישות שלו. אני הייתי קורא לו פדרר כי הוא היה עובד בשקט והיו רואים את הנחישות שלו תוך כדי עבודה". ירדן סיפר שהפחד היחיד של ליהוא היה ליפול מקורס טיס.

לבית המשפחה האבלה הגיע היום גם ברוך, אביו של הלוחם עמית בן יגאל ז"ל, שנהרג בפעילות מבצעית בחודש מאי האחרון הוא ביקש לחזק את המשפחה, ובעיקר לחבק בשעה הקשה הזאת. "לא באתי לנחם, אני באתי לחבק. כאב שכול להורים שכולים, אני רוצה להגיד להם שזו הגזרה שנכפתה עלינו ואי אפשר להילחם בו. אנחנו חיים כדי להיאחז בחיים, אין לנו ברירה.