לקראת חגיגות שמחת תורה ועל רקע אחוז ההדבקה הגבוה במגזר החרדי – מנהל בית החולים החרדי בבני ברק, פרופסור מוטי רביד, מתח ביקורת חריפה על התנהלותם. בשיחה שקיים הבוקר (חמישי) עם רן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר פרופסור רביד כי החרדים "התחנכו לקבל הכול ולא לתת כלום במשך שנים. הרבנים איבדו שליטה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"האוכלוסייה שלנו בבני ברק היא שונה, רוב האנשים מנסים לשמור על ההנחיות, אבל חלקם הגדול לא ממש מצליח כי העיר מאוד צפופה, והצפיפות היא אורח חיים ואי אפשר אחרת", אמר פרופסור רביד. "גם בבני ברק יש שכונות חסידיות שהתושבים בה מצפצפים על ההנחיות ושיחות עם הרבנים לא יעזרו. מה שקורה היום זו פריקת עול - הרבנים איבדו שליטה. החסידים שלהם מבינים שזה לא כפייה ולכן הם עושים מה שבא להם".

מנהל מעייני הישועה על העומס בבית החולים (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
מנהל בית החולים מעייני הישועה בבני ברק, פרופ' מוטי רביד | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

בהמשך התייחס מנהל בית החולים לטענות של חלק מהחרדים על כוונה להגיע לחסינות עדר: "זה שטויות, קודם כול כדי להגיע לחסינות עדר צריך להגיע ל-40% הדבקה וזה אומר עוד שני מיליון חולים ו-4,000 מתים. אנחנו לא שם ולא נגיע לשם כי זה יהיה אסון לאומי. אותם צעירים מסכנים ומדבקים".

פרופסור רביד הסביר כי העלייה במספר החולים במגזר החרדי הביאה לתפוסה מלאה בבית החולים אותו הוא מנהל: "המצב אצלנו בבית החולים הוא הגרוע ביותר בארץ. אנחנו מלאים לחלוטין ולא יכולים לקבל עוד חולי קורונה. המצב משתנה מיום ליום, וכשאנחנו משחררים חולים שהחלימו, אנחנו יכולים לקבל חולים חדשים".

"אני כבר לא מודאג, אני יודע שיהיה עוד גל תחלואה, ואני מקווה שהוא לא יהיה גדול מאוד", אמר פרופ' רביד בהתייחסותו לאירועי החג הצפויים. "אבל יהיה גל תחלואה והשאלה היא כמה אנשים אחרים החוגגים ידביקו. זה אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל, אני חושב שלא היה עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים".

בדיקת קורונה במגזר החרדי (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
בדיקת קורונה במגזר החרדי | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עוד הוא ביקר את התנהלות המגזר: "אין קשר בין אמונה ודת למה שהם עושים. הם התחנכו לקבל הכול ולא לתת כלום במשך שנים וזו אחת התגובות. אין מאפיינים דתיים זה חינוך קלוקל של אוכלוסייה".