חמיס אבולעפיה, אחד הבעלים של רשת המאפיות הוותיקה שהפכה לסמל יפואי, הלך הלילה (שישי) לעולמו לאחר שנדבק בקורונה לפני חודש ומצבו הלך והידרדר. אבולעפיה (60) אושפז בבית החולים איכילוב במצב קשה והועבר אף לטיפול נמרץ בשלב מסוים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בלי קשר לסיקור האשפוז בתקשורת, חמיס הוא דמות אהובה ומוכרת, פנים של דו-קיום", סיפרה כלתו לאחר שנדבק. "אנשים אוהבים ומעריכים אותו. היחס, התפילות, ההודעות מאנשים שאנחנו אפילו לא מכירים – מחממות את הלב. זה לא מובן מאליו. אנחנו רוצים להודות גם לצוות הרפואי באיכילוב – נותנים פה יחס של מעל ומעבר".

מאז נוסדה המאפייה בשנת 1879 על ידי משפחת אבולעפיה, נפתחו תחת המותג סניפים נוספים ברחבי תל אביב וכן בראשון לציון ובפתח תקווה. המאפייה, שנמצאת בבעלות המשפחה עד היום, נמנית עם העסקים הוותיקים ביותר בארץ.

"היהודים כבר לא באים", מאפיית אבולעפיה ב (צילום: מתן חצרוני)
חזית סניף המאפייה ביפו | צילום: מתן חצרוני

בעלי המאפייה הנהיגו במשך השנים מדיניות של דו-קיום, ופעלו לייצור קרבה בין התושבים הערבים והיהודים בסביבתם. ב-50 השנים האחרונות נהגו במאפייה לסגור את הסניפים בזמן חגי ישראל כדי לכבד את קהל הלקוחות היהודי. כאשר אחד מהאחים במשפחה, חאלד אבולעפיה, נורה על ידי יהודי בשנת 2002 ככל הנראה על רקע לאומני, פעלה המשפחה לאיחוי הקרע ותרמה 100 אלף דולר לשיקומו של בית הכנסת היהודי בכיכר השעון. חמיס אבולעפיה עצמו עבד בעבר ככתב לענייני ישראל בתקשורת המצרית וכמגיש תכנית רדיו ברדיו תל אביב, וניצל את הבמה התקשורתית לקריאה לדו-קיום ולשכנות טובה בין היהודים והערבים ככלל.