איקאה מודיעה – הפתיחה נדחית ב-24 שעות: בעקבות הפרסום אמש (שלישי) בתוכנית חיסכון וב-N12 על כך שמשרד הבריאות מתכנן לפעול נגד איקאה, בחברה השוודית החליטו לדחות את פתיחת החנויות ב-24 שעות. באיקאה מסבירים כי ההחלטה באה על רקע הניסיונות להגיע להבנות עם משרד הבריאות, במטרה שהדבר יקרה טרם הפתיחה המחודשת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איקאה מבקשת להודיע לציבור הלקוחות שהיא דוחה ב-24 שעות את פתיחת החנויות במתכונת מיוחדת, המגובה בחוות דעת משפטית ואשר כוללת פתיחה של חלק מהמחלקות בלבד. זאת, מתוך רצון להסביר למשרד הבריאות בירושלים את צדקת החברה" .

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הזהיר בריאיון לניב רסקין ב"חדשות הבוקר" כי אם איקאה תפתח בניגוד לחוק, המשטרה תפעל בנושא: "ככל שייפתחו בניגוד לחוק, אני קובע חד-משמעית שהפקחים של הרשות המקומית או המשטרה בהחלט תגיע ותרשום דוח", הודיע אוחנה, "במידה ותהיה הפרה חוזרת - גם תסגור את העסק. יש להם סמכות לצו סגירה".‎

השר אמיר אוחנה על אכיפת ההגבלות (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

"לא נאפשר הפצה של תחלואה לעיניי כול", המשיך השר אוחנה, "יש אס"ק, אווירת סוף קורונה וזו הסכנה. בפרפרזה לאמירתו של מדינאי גדול, זה ממש לא הסוף, זה אפילו לא תחילת הסוף, ייתכן שזה סוף ההתחלה".

בחברה ניסו להרגיע את הרוחות מול משרד הבריאות, שכאמור עדיין לא אישר את פתיחת רשת החנויות. "אנחנו בטוחים שאנשי משרד הבריאות אשר עושים לילות כימים לטובת בריאות הציבור יכירו בכך שבעצם העובדה שאיקאה תפתח את המחלקות החיוניות ולא את כל החנות, הדבר ישרת את הציבור וזאת בשל המרחבים הגדולים של החנות אשר יאפשרו לציבור לערוך קניות בבטחה. באיקאה מדגישים שרשתות אחרות כמו אייס, הום סנטר, ורשתות הסטוקים פתוחות לקהל ללא הגבלות".