למרות מצב התחלואה הקשה במגזר החרדי ולמרות שהוא עצמו נדבק בקורונה, הרב חיים קנייבסקי הורה היום (ראשון) לבכירים במוסדות החינוך החרדיים לפתוח את תלמודי התורה מחר. אלא שמעט מאוחר יותר, הפך הרב קנייבסקי את החלטתו והורה להותיר את תלמודי התורה סגורים, זאת - אחרי שהרב אדלשטיין, מבכירי הרבנים בציבור הליטאי, הורה שלא לפתוח אותם. הבוקר התפרסם תיעוד של הרב קנייבסקי שמעורר חשד כי מצבו הבריאותי פחות טוב ממה שדווח. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות.

בימים האחרונים מתקיימים דיונים ערים בהשתתפות ראשי הישיבות ונציגי משרד הבריאות בחיפוש מתווה שיאפשר את חזרת הלימודים אך לפי שעה לא הושגו הסכמות.

תיעוד: האם הרב קניבסקי התעלף?

הרב חיים קנייבסקי בן ה-92, מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, תועד בסרטון משבוע שעבר נרתע לאחור בכסאו, ויש שיטענו שהוא התעלף. הרב קניבסקי הובא לאירוע שמחת בית השואבה, ששודר בשידור חי בכל בני ברק ובכל הריכוזים החרדיים - לאחר שהתגלה שהוא חולה בקורונה. בשלב מסוים במהלך השידור החי, נראה הרב קניבסקי נרתע לאחור על כסאו. לאחר מכן המצלמה זזה במהירות. נציין כי שלשום דווח שחלה החמרה במצבו. 

חרדים מחוץ לסופרמרקט (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מדובר היה בהופעה פומבית ראשונה של הרב קנייבסקי מאז ההודעה על כך שחלה בקורונה. הוא הופיע באירוע למשך דקות ארוכות, נצפה לומד מתורה, מחייך ונכדיו מלחששים על אוזנו. אם שואלים את אנשי ביתו של הרב קנייבסקי, מדובר היה בהתעטשות בלבד. אחרים מזהים שם קוצר נשימה. בערב החג, אחרי התיעוד הזה, המצב של הרב קנייבסקי הידרדר. החום שלו עלה, החמצן בדם שלו ירד. מכשיר שאמור לתת לו סיוע נשימתי הובא לביתו.