ביקורת קשה בפניו של גנץכמאה נשים הפגינו היום (רביעי) מול משכן הכנסת במחאה על האלימות הגואה נגד נשים - והקריאו שמות של נשים שנרצחו על ידי בני זוגן. במהלך המחאה, ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ ושר המשפטים אבי ניסנקורן הגיעו למקום כדי לשוחח עם המוחות - אך נתקלו באמירות קשות מכיוונן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא מאמינים לך לאף מילה, בני גנץ. בוגד!", הטיחה בו אחת המפגינות במקום, בזמן שחלק מהמפגינות האחרות העירו לה ואמרו שהיא מערבת פוליטיקה בנושא שאינו פוליטי. "אתה שקרן ובוגד וכל מה שאתה אומר אתה לא עושה", המשיכה, "אנחנו לא מאמינים לך יותר. שיתבייש. אני לא רוצה את ההזדהות שלו, רק שישחרר את התקציבים. הוא צריך להגיד שלוש מילים: 'משחרר את התקציבים', הכספים למאבק באלימות נגד נשים". 

פעילות הפגינו מחוץ לכנסת במחאה על האלימות נגד נשים (צילום: עמותת כולן)
חלק מהמפגינות מחוץ למשכן הכנסת, היום | צילום: עמותת כולן

"החוזה שלנו מולם הוא שאנחנו דורשות והם מבצעים ועובדים בשבילנו", אמרה מפגינה נוספת, "יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ עודד פורר הבטיח בנוכחותה של השרה פנינה תמנו-שטה, שיוציא זימון לישיבת חירום גם לראש הממשלה וגם לראש הממשלה החליפי. אם משהו לא ישתנה, אנחנו נמשיך לצעוק".  

גנץ, מצדו, הביע הזדהות עם הכאב. "הנושא הזה חשוב לי מאוד", אמר. "אני מבין את הכעס ואת האכזבה ולא אהסס גם במחיר של צעקות לבוא לפה על מנת להראות את חשיבות הנושא מבחינתי. אני לא בוחן אם עשרות הנשים שנרצחו הן חילוניות או דתיות, מאיזה עיר או יישוב הן מגיעות ואיזה פתק בקלפי הן שמות - טיפול בנושא הזה הוא קריטי לחברה הישראלית. היכולת להילחם בתופעה זו תלויה גם היא בתקציב למדינת ישראל שיאפשר מלחמה למען אוכלוסיות שזקוקות לנו".