המשטרה הפעילה שוטרים סמויים באוטובוס שאכפו את עטיית המסכות בקרב הנוסעים. בתיעוד שצולם בימים האחרונים והופץ היום (שלישי), נראים השוטרים מתעמתים עם אישה שעטתה את המסכה על פיה בלבד.  הוויכוח הסתיים במעצר ובהורדת הנוסעת מהאוטובוס - לטענת המשטרה בגלל אלימותה: במשטרה פרסמו גם תיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג', עד ראייה לתקרית, סיפר: "הם עלו לאוטובוס, הם פשוט עברו מהקדימה לכיוון האחורה ובמבטים ימין-שמאל ימין-שמאל הסתכלו על כולם. ישבה אישה אחת בסוף, היא הייתה עם מסכה אבל טיפה למטה ומשם זה התחיל להתגלגל אבל בתכל'ס – לא הזדהו בתור שוטרים, לא אמרו 'משטרה', לא כלום. זה היה נראה כאילו סתם שני אנשים עלו לחפש משהו".

מדובר ככל הנראה במקרה בודד, יוזמה מקומית, ולא בתופעה. המשטרה לא מרבה להשתמש בסמויים בסוג זה של אכיפה, בעיקר משום שלכל נושא האכיפה חייבת להתלוות גם ההרתעה ואת זו משיגים באמצעות המדים. אפשרות נוספת היא שהשוטרים הסמויים עלו לאוטובוס בחיפוש אחר משהו אחר ואז הבחינו באישה שישבה ללא מסכה.

מהמשטרה נמסר: "שוב אנו עדים לפרסומים כוזבים ומעוותים שאינם מציגים את ההתרחשות במלואה בניסיון להכפיש את השוטרים והמשטרה, כפי שניתן לראות בתיעוד שקדם למעצר. במהלך פעילות לאכיפת תקנות הקורונה, הבחינו השוטרים באישה שנסעה באוטובוס ציבורי כשהיא לא עוטה מסכה כנדרש".

"כשהבחינה בשוטרים שמה את המסכה על פניה כנדרש ובמשך דקות ביקשו ממנה שוטרת ושוטרים שהיו במקום שוב ושוב להזדהות בפניהם כחוק, אך היא בחרה לסרב בתוקף ולהתעלם מבקשותיהם בניסיון להכשיל את האכיפה.
בשלב מסויים החלה לגדף את השוטרים ולהקניטם ואף תקפה את השוטרת בפניה ותלשה לה את המסכה. אז השוטרים נאלצו לעצור את האישה בגין התקיפה תוך שימוש בכוח עקב התנגדותה והיא נלקחה לחקירה במשטרה".