המשטרה פתחה בחקירה לאחר שבתחילת השבוע שפי פז ופעיל נוסף ב"החזית לשחרור דרום ת"א" הסיגו גבול ופרצו לכאורה לגן הילדים יוניטף שבדרום תל אביב, בזמן שהיה בפעילות. מדובר בגן של ילדי מבקשי מקלט. השניים חשודים בהסגת גבול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר אירוע ההטרדה החריג, פנתה סגנית ראש העיר תל אביב יפו ציפי ברנד למשטרה על מנת למצות את החקירה באופן מיידי. היא ביקשה להוציא צו הרחקה לשפי פז ולפעילי הארגון באזורי התחנה המרכזית וגני הילדים.

ילדי הגן בדרום ת"א
סגנית ראש העיר ציפי ברנד עם ילדי הגן בדרום תל אביב

"לא ייתכן שביטחונם של ילדים קטנים בתוך גן ילדים ייפגע על ידי אנשים הפורצים לתוכו באמצע היום ומהלכים בילדים ובצוות הגן אימים", צייצה ברנד בחשבון הטוויטר שלה. "פניתי למפקד מחוז תל אביב במשטרה בדרישה לשמור על הילדים, למצות את החקירה עם האחראים ולהרחיקם מהאזור על מנת למנוע הישנותם של מקרים כאלו בעתיד".

בנוסף הגיעה ברנד לגן יחד עם פעילי מחאה מארגון 'צו 8 לפועלי התרבות' כדי לחלק לילדים סופגניות שנתרמו מפיס אוף קייק דיזנגוף, לכבוד חג החנוכה: "יצאנו בקריאה ברורה של 'באנו חושך לגרש', ונגד הגזענות האירו הפעילים נקודת אור למען ערבות הדדית וסולידריות אנושית".

בעקבות הדיווחים על פתיחה בחקירה נגדה, צייצה שפי פז בטוויטר: "זימנתם אותי לחקירה באמצעות התקשורת? אני לא קיבלתי שום זימון בינתיים. ובכל מקרה, אני לא מגיעה לחקירה בלי צו של בית משפט. אז תתחילו לעבוד, לשם שינוי".