פרסום ראשון: בתום חקירה ממושכת, חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים החליטו שהשוטרים שהפעילו את המכת"זית במהלך המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים וגרמו לפציעתו של אחד המפגינים בראש - אינם חשודים בעבירה פלילית. מדובר בחקירה ממושכת ויסודית שבמסגרתה נבחנו גם היבטים מבצעיים ומשפטיים ובסיומה הגיעו למסקנה שהשוטרים לא התכוונו לפגוע במפגינים וכי לא נעשה שימוש שלא כדין במכת"זית ולכן לא מדובר בעבירה של תקיפה. עם זאת, מח"ש העבירה את התיק למשטרה שתבחן אם לאירוע יש היבטים משמעתיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החקירה החלה לאחר שיונתן קימל, המפגין שהתעלף מפגיעת זרם המים של המכת"זית בהפגנה בבלפור בחודש יולי התלונן במח"ש בגין הפגיעה הזו. קימל, בן 19 מתל אביב, נפגע בראשו, נפל ונחבל מזרם המים של המכת"זית, וסבל מפגיעה בעור התוף. באותה ההפגנה המשטרה טענה שכרזה רבות למפגינים לפני השימוש במכת"זית.

 

  סוס טרויאני (צילום: פלאש 90)
"סוס טרויאני" מול בלפור | צילום: פלאש 90

הפגנות בבלפור (צילום: פלאש 90)
מפגין עצור בבלפור | צילום: פלאש 90

בתוך כך, אמש (שבת), זה השבוע ה-21 ברציפות, הפגינו נגד נתניהו אלפים בגשרים, בצמתים ובמוקדים העיקריים – מול מעון ראש הממשלה בבלפור ובכיכר רבין בתל אביב. המפגינים בבלפור הציבו "סוס טרויאני", שיצרו כמה אמנים, המבקשים להציג באמצעותו את השאלה מה יעשה עם שמנהיגיו נטשו אותו - כלומר הביקורת כאן מכוונת לא רק כלפי נתניהו, אלא באותה נשימה גם נגד ראש הממשלה החליפי בני גנץ ושאר שרי הממשלה.

הפגנות בתל אביב (צילום: פלאש 90)
ההפגנה בתל אביב | צילום: פלאש 90

 כ-400 מפגינים הגיעו גם לביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה, מפגינים הותקפו ברמת השרון, בטירת כרמל וליד קיבוץ הגושרים. המשטרה עצרה הערב תושב אשדוד בן 29 בחשד לתקיפה והשחתת רכוש של מפגינים נגד נתניהו סמוך לטיילת בתל אביב.