כך מפרים בנתב"ג את הנחיות הקורונה: כתבינו גלעד שלמור ואדוה דדון נסעו לחופשה בכרתים עם בתם הקטנה, וכששבו בחזרה לארץ, הם נדהמו לגלות צפיפות גדולה בנתב"ג בתור לבדיקת הצהרת הבריאות שכל נוסע שנכנס לשטח נמל התעופה מחויב למלא. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כאמור, כל מי שנכנס לנתב"ג צריך למלא הצהרת בריאות. ההליך הזה אמנם מאוד מהיר וקל ומתבצע באמצעות הטלפון הסלולרי, אלא שבמקום יש אדם שתפקידו לבדוק את ההצהרה שכל אחד ממלא - מה שהוביל לכך שהמוני אנשים עומדים בתור אחד אחרי השני כשהם צפופים, ללא שמירה על הנחיות הקורונה. 

תורים צפופים לנוחתים בנתב"ג (צילום: N12)
החזרים מחו"ל צפופים בתור לבדיקת תקינות הצהרת הבריאות שלהם | צילום: N12

בשלב מסוים, פנה שלמור לאחד המאבטחים במקום ושאל אותו מדוע הוא לא מבקש מכולם לשמור על מרחק ולהקפיד על הנחיות הקורונה והוא השיב לו: "אני רואה שיש לך זרועות גדולות, אתה גם יכול לבקש מהם לשמור על מרחק". 

וזה לא הכל: עד שכבר מגיעים לעמדה בה נמצא מי שבודק את ההצהרה, מבחינים בכך ששני הבודקים יושבים בעמדה במרחק של פחות משני מטרים זה מזה - מה שגורם לכך שגם מי שיושב מולם לא שומר על מרחק ומפר את ההנחיות. 

ומה אומרים ברשות האוכלוסין וההגירה על התמונות המטרידות הללו? שם אמרו שמדובר ב"הפרה נקודתית של ההנחיות". עם זאת, העובדים במקום אמרו לכתבינו שהם פונים כל הזמן להנהלה בעניין הזה, ואף אחד לא עושה עם זה שום דבר.