בשבוע שעבר, עמד כפר אורנים הסמוך למודיעין במוקד שרפה גדולה – שפרצה ביישוב וכילתה כמה בתים. בין השאר, נשרף כליל ביתה של משפחת כהן – והמצב היה נראה מאוד לא פשוט. אלא שאז, התושבים החליטו להתגייס, ובמהלך מאורגן ומתופעל היטב גייסו 1.5 מיליון שקלים – בתוך יומיים בלבד. "הבית הזה הולך להיות הכי יפה ביישוב", סיפרה בריאיון ב"שש עם" גילי כהן, שכנת המשפחה שעמדה בראש הקמפיין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תחילה תיארה בקי כהן, שביתה נשרף כליל בשבוע שעבר, את המצב העגום של הדירה: "הרוב נשרף, נעלם לגמרי: כל הבגדים וכל הציוד. כמה דברים שנשארו בקומה העליונה נמסו אף הם מהחום".

אלא שאז, כאמור, נכנסו לתמונה התושבים – במחווה יוצאת דופן למען משפחת כהן. גילי כהן, השכנה שעמדה בראש קמפיין השיפוץ, אמרה בריאיון לעודד בן עמי: "ביום שישי כשחזרנו לכפר אחרי שפינו אותנו הבנו את גודל האירוע, שבית של משפחה מאוד יקרה לקהילה נשרף – ושצריך להיכנס מהר לפעולה".

"כינסנו צוות שיצא ממש למבצע צבאי", תיארה, "התחלקנו ל-3 צוותים: צוות הקמפיין שאמון על גיוס הכספים, צוות השיפוץ עצמו וצוות שעבד על גיוס תרומות של ציוד, אביזרי חשמל ובגדים". היא סיפרה על הנכונות המרשימה של התושבים לקחת חלק במעשה: "יצאו כשגרירים לאסוף כסף מהחברים שלהם".

בקי, בעלת הבית, הוסיפה: "תוך 45 שעות נאספו 1.5 מיליון שקלים כדי לעזור למשפחה שלנו לבנות את הבית שאין לנו – זה סכום מדהים ובלתי נתפס". שכנתה סיכמה: "יש צוות שלם שעובד כרגע על השיפוץ – וזה בהחלט יהיה הבית הכי יפה שהיה פה בכפר".