מספר האנשים המותר בכל חנות יוגדל, השר כ"ץ קורא לפתוח גם קניונים: קבינט הקורונה אישר הערב (רביעי) להגדיל את מספר הקונים שיוכלו להיכנס לחנות מ-4 ל-10 אנשים. על פי הצעת ועדת החוקה של הכנסת שאושרה, תותר כניסה של קונה אחד על כל 7 מ"ר, אך לא יותר מעשרה לקוחות. המשמעות היא שחנויות בגודל של 70 מ"ר ומעלה יוכלו להכניס עד 10 לקוחות בו-זמנית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות ההחלטה, קרא שר האוצר ישראל כ"ץ, לפתוח גם את השווקים והקניונים: "החלטה חשובה של קבינט הקורונה: לאפשר כניסת 10 לקוחות לחנות במקום 4. זו החלטה מתבקשת נוכח צפיפות התורים והצורך להקל על הלקוחות ועל בעלי העסקים. כעת ניתן לפתוח את השווקים והקניונים ולאפשר למסחר במשק ועובדים רבים לחזור לפעילות מלאה". 

 

ההחלטה להגדיל את מספר הקונים בחנויות מצטרפת להחלטה שאישרה הוועדה מוקדם יותר היום, לפיה המסעדות, האטרקציות התיירותיות והמסחר ב"איי התיירות" באילת ובים המלח ייפתחו. בנוסף, התקבל היום גם האישור לפתוח את גני החיות ברחבי הארץ - ובהם גם הספארי ברמת גן.

הבוקר בשעה 7:00 יצא לדרך באופן רשמי מתווה "האיים הירוקים" שמחריג את אזורי התיירות ומאפשר לבאים אליהם כניסה חופשית בכפוף להצגת בדיקת קורונה שלילית. המחסום שהוצב בכניסה לאזור העיר אילת החל לפעול והפקחים התחילו לבדוק כל רכב שמגיע למחסום ולבדוק האם יושביו מחזיקים בבדיקת קורונה שלילית.