מאחורי הקלעים – המגעים שהביאו להסרת המגבלות על פולארד: בהמשך לשיחתו של רה"מ נתניהו הערב עם ג'ונתן ואסתר פולארד, כעת מתבררים המהלכים שקדמו לביטול תנאי השחרור שהגבילו את פולארד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כעת מתברר כי גורמים ישראלים קיבלו איתותים מהממשל האמריקני לפני כחודשיים לפיהם בממשל לא יתנגדו להסרת המגבלות על פולארד. אווירה אופטימית נכחה במקום, אך לא הייתה וודאות עד הרגע האחרון האם זה יקרה בסופו של דבר, וזאת במיוחד לאור ניסיונות העבר שלא צלחו בעקבות התנגדות גדולה בקרב גורמים במערכת האמריקאית.

לפני כשנה דווח כי הנשיא טראמפ היה על סף חתימה על קיצור התנאים המגבילים את פולארד כמחווה לישראל. בסופו של דבר ולאור התנגדות הגורמים במערכת האמריקאית הסרת המגבלות לא קרתה. נקודה מעניינת היא שיומיים לפני כן, פורסם ב"פוליטיקו" סיפור שהוכחש מכל עבר לפיו ישראל הטמינה מכשירי האזנה בוושינגטון. לאורך השנים גורמים רבים בקהילת המודיעין האמריקנית פעלו נגד המהלך.

רון דרמר. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

ממידע שהגיע אלינו, מתגלה שביום חמישי האחרון השגריר רון דרמר נפגש עם גורמים בממשל האמריקני וערך שיחה נוספת בשישי בבוקר שבסיומה עדכן את ראש הממשלה ואת פולארד כי ביום שישי יוסרו המגבלות עליו בוודאות.

השבוע פולארד הסיר את האזיק האלקטרוני שענד והיום הוא זכה לשיחה עם ראש הממשלה נתניהו. בשיחה הבטיח נתניהו לפולארד כי מזכיר הממשלה צחי ברוורמן ידאג באופן אישי לכל צרכיו של פולארד, הליך קליטתו בארץ והטיפול ברעייתו של ג'ונתן, אסתר.

פולארד הודה בשיחה לראש הממשלה על כך שעמד בהבטחתו מלפני 20 שנה כשפגש אותו בכלא להמשיך לדאוג לשחרורו.