משטרת ירושלים עצרה הלילה (בין ראשון לשני) 18 חשודים בהפרת הסדר במהלך מחאה בכיכר השבת בעיר. שעות לאחר הודעת המשטרה, פורסמו שני תיעודים שבהם נראים שני מקרים של הפעלת אלימות קשה מצד השוטרים.במח"ש בודקים אם יש באירוע משום הצדקה לפתיחה בחקירה נגד ניצב משנה מרציאנו, נוכח מה שיפורט להלן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד הראשון שהופץ על-ידי "מחאות החרדים הקיצוניים", נראה מפקד תחנת לב הבירה, ניצב משנה שימי מרציאנו, רץ אחר נער שמנסה להתחמק ממנו אל תוך שכונת מאה שערים. במסגרת המרדף אחריו, תועד מרציאנו דוחף אותו בחוזקה על גדר אבן. ראשו של הנער פגע בגדר והוא נפל על הקרקע מעוצמת הפגיעה.

לאחר מכן נראים שוטרים נוספים רצים למקום ומצטרפים למרציאנו, שבשלב זה נראה מכה את הנער פעם נוספת בראש, זאת כאמור בזמן שהוא מוטל על הקרקע. עדי ראייה נשמעים מקללים ברקע את הקצין שהוביל את הנער לניידת ואומרים לו: "נאצי, למה?". אישה שפנתה לקצין שאלה אותו, "למה אתם שולפים אותו - הוא קטן", ואילו ניצב משנה מרציאנו מתקרב אליה מאוד, וכשהצמיד את פניו אליה צעק: "לכי מפה!". לטענת חלק מהמשתתפים, הנער שנעצר הוא בן 13 שסובל מבעיות נפשיות.

בתיעוד נוסף, נראה שוטר אחר קופץ על נער נוסף, מפיל אותו על הקרקע, יושב עליו ואז חובט לו בראש בזמן שעדי הראייה צועקים על הכוחות.

הכוחות של משטרת ירושלים הגיעו לאזור בעקבות דיווח על התקהלות בשכונה הירושלמית. במקום התפתחו עימותים קשים, והמשטרה עצרה 18 חשודים בהפרת הסדר. למשתתפים נוספים חולקו קנסות.

על פי הודעת המשטרה שפורסמה הבוקר, "הכוחות פעלו לאורך כל הלילה לאכיפת תקנות הקורונה ופיזרו התקהלויות אסורות". במספר מוקדים בכיכר השבת החלו הפרות סדר ועימותים אלימים בין המפגינים לשוטרים, במהלכם יודו חפצים לעבר הכוחות. שני שוטרים נפצעו קל ונזקקו לטיפול רפואי, נזק נגרם למספר ניידות.

תגובת המשטרה: "מדובר בתיעוד חלקי שאינו מציג את ההתרחשות במלואה. שניות קודם לכן הושלכו אבנים לעבר כוחות המשטרה שפעלו במקום להשבת הסדר הציבורי נגד עשרות מפרי סדר שיידו אבנים וגרמו נזק רב לרכוש, לרכבי אזרחים וניידות. מספר שניות אחרי שהושלכה אבן לעבר השוטרים, הצעיר ואחרים נמלטו מהשוטרים שרדפו אחריהם במטרה לעוצרם. אנו רואים בחומרה כל הפרת סדר באשר היא, במיוחד כאשר מדובר בהשלכת אבנים לעבר כוחות המשטרה ואזרחים, ונמשיך לפעול נגד אותם פורעי חוק באשר הם".

משה נוסבאום השתתף בהכנת הידיעה