ציוץ שעלה בשעה האחרונה לרשת החברתית, מביא קטע מדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס למיגור אלימות נגד נשים המתקיים כעת בכנסת, לקראת יום המאבק הבין-לאומי באלימות נגד נשים שיתקיים ביום רביעי הקרוב. נראה שנתניהו אלתר את הנאום, אחרת אין לנו איך להסביר את בליל השטויות המביכות שנשא מעל הבמה: "נשים זה לא בעל חיים שאתה יכול להכות בו", אמר ראש הממשלה, "והיום אנחנו אומרים, גם בבעל חיים אתה לא מכה. אנחנו מבינים שיש תובנה, ויש אינטליגנציה, ויש קוגניציה, ויש רגשות גם לבעלי חיים", הוא ממשיך, ומכאן המלל הופך לתאונת שרשרת שנראה שרק הולכת ומסתבכת: "אנחנו חמלים בצדק על בעלי חיים... מאוד מתחברים לזה אז אנחנו חמלים על בעלי חיים - נשים הן בעלי חיים. ילדים הם בעלי חיים. בעלי חיים עם זכויות. והדבר הזה צריך לעבור מן העולם, ואני מקווה שלא נראה את הדברים המטלטלים האלה".

 

 

הרשת, כצפוי, לא קיבלה באדישות את הכותרת החדשה של נתניהו. "הוא באמת אמר את זה?", תהה גולש, "חשד לאירוע מוחי", קבע אחר. "מי יכל לחשוב שהשוואה בין נשים לבעלי חיים יכולה להסתבך?" כתב גולש נוסף, והיו גם מי שהניחו שנתניהו פלט בטעות שטות, ניסה לתקן - אבל כבר היה מאוחר מדי.

מלשכת רה"מ נמסר: מדובר בעוד עיוות תקשורתי מגוחך. ראש הממשלה נתניהו שדיבר היום מעומק ליבו על זכויות נשים ונגד כל פגיעה בהן, רק נתן דוגמה להתעללות בחלק קטן מנאומו כשדיבר גם על פגיעה בבעלי חיים, אך בשום אופן לא התכוון להשוות ביניהם.