הציל חיים לפני מותו: החייל שגיא יוסף בן דוד ז"ל תרם בקיץ האחרון מח עצם לאדם זר, והציל את חייו. בנובמבר הוא נמצא ללא רוח חיים סמוך למחסום חיזמא. ביום האזכרה במלאת 30 יום למותו, שחל אתמול (ד'), העניקו נציגי עמותת עזר מציון למשפחתו מדליית "הצלת חיים" כאות הוקרה בעבור תרומת מח עצם שנתן לפני מותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החוק בישראל אינו מאפשר להוריו של בן דוד ז"ל להיפגש עם הנתרם שהציל את חייו, אך הוחלט בכל זאת להעניק להוריו את אות ההוקרה על המעשה של בנם.

גרציה בן דוד, אימו של שגיא, אמרה: "אנו רוצים להודות לעזר מציון על המחווה המרגשת ועל כך שיידעו אותנו שבזכות תרומתו של שגיא יש אדם שזכה בחיים. שגיא כל כך רצה לתרום והיה מאושר שניתנה לו הזכות לעשות כן".

החייל שגיא יוסף בן דוד (צילום: עזר מציון)
דנו מונטקביץ מעמותת "עזר מציון", מעניק את מדליית הצלת החיים למשפחתו של שגיא ז"ל | צילום: עזר מציון

על פי נתוני עזר מציון, מאגר מח העצם הלאומי מונה 1,052,113 תורמים פוטנציאליים. עד כה בוצעו באמצעותו 3,801 השתלות מצילות חיים, מתוכן 43 בחודש האחרון.

מדי שנה נענים רבים מקרב המתגייסים לבקשת עזר מציון ומצטרפים למאגר. הדבר משמעותי במיוחד מפני שמדובר בקבוצת תורמים בעלת פוטנציאל אידיאלי - אנשים צעירים ובריאים, שיוכלו להישאר במאגר ולשמש תורמים פוטנציאליים במשך שנים רבות. נוסף על כך, מדובר במגוון רחב של עדות ומוצאים באוכלוסייה, המגדיל את מספר הצירופים הגנטיים האפשריים.