במשרד הביטחון התגאו לאחרונה בהחלטה לספק לחיילי צה"ל תפוחים ועגבניות שגודלו בישראל, אולם היום (רביעי) חיילים תיעדו שוב עגבניות שהגיעו אליהם הישר מטורקיה. חלק מחיילי המילואים שנתקלו בסחורה המיובאת, אמרו ל-N12: "אנחנו מעדיפים להישאר עם מנות קרב, לא רוצים את העגבניות מטורקיה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משרד הביטחון הודיע בפברואר האחרון שיפסיק לייבא תפוחים ועגבניות מחו"ל וזאת במטרה לעזור, לתמוך ולקדם את המגזר החקלאי בישראל, בייחוד על רקע המשבר הכלכלי הקשה שפוקד את המדינה בזמן המלחמה בנגיף הקורונה. אחרי ההחלטה על העגבניות והתפוחים, אף פנו בהתאחדות חקלאי ישראל למשרד הביטחון ולמשרד האוצר, בבקשה להכיל את ההחלטה באופן גורף על כלל מוצרי המזון שרוכש משרד הביטחון. אך כאמור, נראה שבינתיים הצבא עוד לא מימש את הבטחותיו.

עגבניות מטורקיה שהגיעו לחיילים בשטח
"השולח: טורקיה"
העגבניות המיובאות מטורקיה
העגבניות המיובאות מטורקיה

יואל זילברמן, מנכ"ל ארגון השומר החדש שמקדם תוצרת ישראלית, אמר היום: "בלתי נתפס לראות את חיילי המילואים בצה"ל עם אספקת עגבניות מטורקיה, חלקם בעצמם חקלאים שנלחמים על קיומם. במיוחד בימים אלו כדי לשמור על חוסן המזון של המדינה, כדי לשמור על הקרקע, וכדי למנוע את הקריסה הכלכלית של עוד ענף ישראלי, ראוי לשנות את מערכת השיקולים. גם אמריקה הגדולה והקפיטליסטית שומרת על החקלאים שלה".

תגובת משרד הביטחון: "99.9% מהעגבניות שאוכלים חיילי צה"ל, כ-4,500 טונות בשנה, נרכשים ממגדלי עגבניות בעוטף עזה. בימים האחרונים, בשל וירוס שתקף את חממות המגדלים הקבועים נוצר מחסור זמני, שבעקבותיו אישר משרד הביטחון באופן חריג לרכוש 4 טונות מייבוא, כדי לקיים את צרכי צה"ל בתקופת הקורונה, שבה חיילים רבים שוהים בבסיסים".