אסור להזמין טיסות - מותר להתקהל בשדה: בתיעוד חריג שהגיע היום (רביעי) לידי N12 נראים עשרות נוסעים מתקהלים בתור למילוי הצהרת הבריאות עם הכניסה לארץ. התיעוד צולם ביום שני האחרון בשעה 1:00 לפנות בוקר על ידי נוסע ששב ארצה מאיסטנבול שבטורקיה. "אני לא מבין למה לא חילקו אותנו לקפסולות", אמר מי שתיעד את האירוע. "זה היה פשוט הזוי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראים עשרות נוסעים כשהם מצטופפים סמוך מאוד זה לזה ללא שמירה על מרחק. חלקם אומנם עוטים מסכה, אך רבים מהם עוטים אותה רק על האף ואחרים כלל לא מכסים את הפנים במסכה. נזכיר שטורקיה היא מדינה שמוגדרת אדומה והשבים ממנה מחוייבים להיכנס לבידוד.

התקהלות בנתבג בתור להצהרת בריאות‎
התקהלות בנתב"ג בתור להצהרת בריאות‎

בהנחיות שנכתבו באתר של משרד הבריאות נכתב במפורש שהחוזרים לישראל ממדינות אדומות: "חייבים לשמור על ריחוק פיזי של לפחות 2 מטרים בין אנשים שאינם גרים באותו משק בית". ואולם נראה שעיקרון זה לא נשמר בנמל התעופה בן גוריון. מדובר בתיעוד מדאיג, נוכח התוכנית לפתיחת השמים של השרה רגב.

"חזרתי לארץ עם אשתי והבן ונדהמתי ממה שראיתי", סיפר נג'יה דרובי מי שתיעד את התמונות החריגות. "אני נוחת בארץ והצפיפות מתחילה לפני הכניסה למתחם בדיקת הדרכונים. במקום הציבו עמדות לחתימה על הצהרת בריאות וכניסה לבידוד ובתור אליהן עשרות אנשים מצטופפים. אני מהאחרונים שיצאו מהטיסה וזה מה שראיתי".

התקהלות בנתבג בתור להצהרת בריאות‎
התקהלות בנתבג בתור להצהרת בריאות‎

הוא שיחזר: "התחלתי לצעוק למאבטח שם אבל אף אחד לא התייחס. אני לא מבין למה לא עשו קפסולות. זה מתחם גדול של לפחות מאתיים מטר, יכלו לייצר קפסולות וזה היה עובר חלק. זה היה הזוי". ברשות שדות התעופה הפנו אותנו לקבלת תגובה ממשרד הבריאות ומרשות האוכלוסין, שכן המתחם אינו באחריותם.

מטעם רשות האוכלוסין נמסר בתגובה: "מבדיקת הנושא עולה כי אין מדובר בתמונות יומיומית כי אם בנקודת זמן מסוימת מאוד, בה הנוסעים שנחתו לא נענו להנחיות והצטופפו בניגוד לבקשת העובדים במקום. הדבר ארך דקות ספורות בלבד ומנהלת המשמרת מיד ריווחה ביניהם בהתאם להנחיות התו הסגול".

תגובת משרד הבריאות: "מדובר על מקרה חריג של נחיתת שני מטוסים (כ-400 נוסעים) מטורקיה בטווח זמן קצר. אנו משתדלים להימנע מהישנות מקרים כאלו ופועלים לייעל את תהליך כניסת הנוסעים לנתב"ג. חשוב להזכיר לנוסעים שמילוי טפסי החזרה לישראל מבעוד מועד, ועד 24 שעות לפני הכניסה לישראל, יקל מאוד על הלחץ בנחיתה בנתב"ג ויאפשר להם לנוע בנוחות ובמהירות לאיסוף המזוודות ובכך גם לצמצם אפשרויות להתקהלויות".